Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Aktualnie jesteś na: strona główna > artykuły > Podróże kształcą

Podróże kształcą

2018-06-18

Gazeta w Choroszczy

Przedszkolaki z Łysek są prawdziwymi podróżnikami. Nie straszne im duże odległości, szczególnie gdy obok siedzi mama, tata lub babcia. Po wcześniejszym uzgodnieniu z rodzicami, wybór padł na Warszawę i Białowieżę.
Dzieci w przedszkolu uczą się o stolicy, o jej roli i najważniejszych obiektach. Obejrzenie wizerunków Warszawy na fotografiach lub filmach nie jest tym samym co zobaczenie miasta na żywo. Teraz na własne oczy mogły dzieci zobaczyć Wisłę, Syrenkę, Stare Miasto, Grób Nieznanego Żołnierza, Łazienki Królewskie. Z utęsknieniem jednak wszyscy czekali na wizytę w ZOO - 1 czerwca dzieci do 12 roku życia miały bezpłatny wstęp. W ZOO znalazł się też czas na lody i zabawy na placu zabaw. Największe wrażenie zrobiły olbrzymie hipopotamy, słonie, nosorożce, ale i mniejsze zwierzęta budziły podziw. Trzeba dodać, że na tę wycieczkę zaprosiliśmy również sympatyczne dzieci wraz z opiekunami z Oddziału Przedszkolnego w Kruszewie.

W ramach projektu odbyła się też druga wycieczka, ale już w nasze podlaskie strony: do Białowieży. Najpierw był przyjemny spacer po Rezerwacie Zwierząt. Bez trudu dzieci rozpoznały żubra, łosia, wilka, sarnę i jelenia. Zobaczyły też żubronia i konika polskiego. Następnie pojechaliśmy do Muzeum Przyrodniczego, gdzie w ciekawie zaaranżowanych wnętrzach przy miłych gawędach pana przewodnika była poznawana flora i fauna Puszczy Białowieskiej. Na koniec weszliśmy na wieżę widokową, aby z góry popatrzeć na nasz skarb narodowy.

                                                     Ewa Konarska