Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

SP w Kruszewie na XVI Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki

2018-06-19

Gazeta w Choroszczy

W ramach obchodów XVI Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, uczniowie Szkoły Podstawowej w Kruszewie otrzymali zaproszenie na warsztaty pt. „Podstawy kodowania z zastosowaniem robotów”, które odbyły się 8 czerwca na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku.

Na zajęciach warsztatowych mieliśmy możliwość zapoznać się z działaniem ozobotów – edukacyjnych robotów. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega kodowanie. Okazało się, że roboty wykonują instrukcje na podstawie kodów graficznych umieszczonych na kartce. Każdy z nas mógł samodzielnie zakodować kartę pracy, po której poruszał się sprytny ozobot. Nawet nasi najmłodsi uczniowie bez trudu odnaleźli wspólny język z robotami. To była niezwykła lekcja!

 

Uwieńczeniem naszej wycieczki była wizyta w kinie, która przyniosła nam równie dużo wrażeń! Zabawny film pt. „Wyszczekani”, pełen zaskakujących zwrotów akcji spodobał się małym i dużym miłośnikom zwierząt z Kruszewa.

 

Sandra Kadłubowska

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]