Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Aktualnie jesteś na: strona główna > artykuły > Serce Filipka

Serce Filipka

2018-08-14

Gazeta w Choroszczy

Na XXIX Jarmarku Dominikańskim w Choroszczy mieliśmy wiele atrakcji: było wesołe miasteczko, wiele kramów z rękodziełem i lokalnymi przysmakami. Na profesjonalnej estradzie prezentowały się zespoły folkowe, rockowe oraz Gwiazda Jarmarku – Zespół Wilki.

Niejako w cieniu tej wielkiej imprezy odbywała się akcja charytatywna dotycząca ratowania Filipka Rafało, który urodzi się z poważną wadą serca. Ma on HLHS – niedorozwój lewej komory serca – wadę, która eliminuje dzieci bez operacji. Na razie mały Filipek pod sercem mamy jest bezpieczny. Jednak tuż po narodzinach, gdy weźmie swój pierwszy oddech, rozpocznie się walka o jego życie – podłączony zostanie lek Prostin, który utrzyma go przy życiu do pierwszej operacji, z trzech planowanych. Tę operację, która pozwoli mu żyć z połową serca, dokona w niemieckiej klinice polski znany kardiochirurg Profesor Edward Malec.

 

Praktycznie przez cały czas Jarmarku zbierane były pieniądze do puszek Fundacji Cor Infantis – Fundacji na rzecz dzieci z wadami serca. Wolontariusze tej Fundacji rekrutowali się z rodziny Filipka, z Osiedla Gaj oraz członków Towarzystwa Przyjaciół Choroszczy.

 

Przyszli rodzice Filipka i Ekipa Filipka serdecznie dziękują wszystkim ofiarodawcom za hojne datki złożone na ten cel w trakcie Jarmarku. Pragniemy dodać, że zbiórka trwa nadal. Rodzice Filipka proszą o pomoc, którą można dokonać przelewem na konto fundacji:

Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca COR INFANTIS, ul. Nałęczowska 24, 20-701 Lublin, z dopiskiem: Filip Rafało lub poprzez stronę internetową (szczegółowe informacje poniżej).

 

Na zdjęciach: Ekipa Filipka podczas kwesty, fot. Karolina Gołębiewska i Magdalena Dąbrowska

J.W.


ulotka A6(2) kolaż Filipka J i J