Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Piknik Rodzinny z okazji otwarcia Stacji Uzdatniania Wody w Rogowie

2018-09-11

Gazeta w Choroszczy

W niedzielę 9 września o godz. 13.00 w Rogowie odbył się Piknik Rodzinny z okazji otwarcia Stacji Uzdatniania Wody w Rogowie. Oficjalnego otwarcia, wspólnie z mieszkańcami, dokonał burmistrz Choroszczy Robert Wardziński wraz z prezesem zarządu Mariuszem Wróblem.

Przypomnijmy, że modernizacja obejmowała przebudowę budynków technologicznych, osadników, instalacji technologicznych, sanitarnych, elektrycznych oraz modernizację ujęć wody. Kwota inwestycji na dwie stacje (Rogowo i Złotoria) to 3 473 101,80zł.

 

Pogoda dopisała, obdarzając nas wszystkich idealną słoneczną aurą. Była to wręcz wspaniała okazja, aby spędzić wyjątkowo mile czas, w ciekawy i niebanalny sposób w rodzinnym gronie.

 

Od samego początku na teren stacji w Rogowie tłumnie przybywali rodzice z dziećmi, a także sami dorośli. Uczestnicy pikniku mieli okazję brać udział w różnego rodzaju animacjach, konkursach m.in. na najstarszą fakturę za wodę. Animacje dla dzieci składały się z gier, zabaw, malowania twarzy itp. Dzieci mogły także popuszczać bańki i skosztować za darmo waty cukrowej oraz wziąć udział w ekologicznych warsztatach plastycznych.

 

Podczas wydarzenia można było obejrzeć też wystawę fotografii przedstawiającą budowę SUW w Rogowie. Istniała również możliwość zrelaksowania się na leżakach. Dla wszystkich fanów kulinariów przygotowany był poczęstunek, m.in. grochówka, kiełbasa z ogniska oraz napoje. Wszystko to przy akompaniamencie zespołu De Marco.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji jak i uczestniczenia w kolejnym pikniku, który będzie miał miejsce 29.09.2018 r. w Złotorii.

 

PS. Zachęcamy również do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Woda widziana oczami dziecka”, który jest organizowany pod patronatem burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego.

 

Więcej szczegółów - TUTAJ. Zapraszamy!