Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

„Mała Książka – Wielki Człowiek” - zapraszamy do choroskich bibliotek

2018-09-19

Gazeta w Choroszczy

Miejska Biblioteka Publiczna w Choroszczy zakwalifikowała się do projektu pn. „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Zapraszamy trzylatki z rodzicami do odwiedzenia naszej Biblioteki w Choroszczy oraz Filii Bibliotecznych w Barszczewie i Klepaczach.

Instytut Książki rozpoczyna nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii pn. „Mała książka – wielki człowiek”. W jej ramach wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze otrzymają trzylatki, które odwiedzą biblioteki, które biorące udział w akcji. Jedną z nich jest Biblioteka Publiczna w Chorszczy.

 

Pilotażowy projekt wystartował już we wrześniu 2018 roku.

 

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika.

 

Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu - zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. W ramach tegorocznej akcji planujemy rozdać ok. 100 tys. wyprawek.

 

Więcej informacji oraz lista bibliotek biorących udział w projekcie znajduje się na stronie: www.wielki-czlowiek.pl

 

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Organizator: Instytut Książki Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak

 

Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci

 

Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl

(BP)