Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Konkurs transgraniczny dla szkół. W różnorodności siła

2018-09-19

Gazeta w Choroszczy

Z radością pragniemy poinformować, iż Szkoła Podstawowa w Choroszczy zakwalifikowała się do finału Transgranicznego Konkursu Edukacyjnego dla Szkół w ramach Europejskiego Dnia Współpracy 2018 – Heritage And Me. Głównym jego założeniem jest promocja swojej Małej i Dużej Ojczyzny, a tegoroczne hasło brzmi „Dziedzictwo i ja”.

Nasza drużyna, w składzie: Maria Wnorowska, Kamil Dębowski, Oliwier Kuć, Aleksandra Bugajska oraz Maja Łazarska wykonała kilka zadań. Między innymi uczniowie prezentowali swoje zainteresowania, ciekawostki o regionie, zaprojektowali koszulkę nawiązującą do tradycji Choroszczy, jak również przeprowadzili wywiad z panem Janem Adamskim na temat pamiątki z przeszłości (unikatowy medal z czasów I wojny światowej). Wybraliśmy to odznaczenie, gdyż otrzymał je mieszkaniec naszej miejscowości, Choroszczy – pan Ignacy Kraśnicki za udział w walkach o odzyskanie niepodległości – „w pamięć służby, przebytych pochodów i walk”. Zdaniem pana Jana Adamskiego, medal ma dużą wartość symboliczną i materialną, a wybranie go wpisuje się w obchody i oddanie pamięci w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Dziękujemy za Wasze wsparcie i wszystkie polubienia na Facebook’u. Pomogło nam to w realizacji jednego z zadań.

 

Cieszymy się bardzo, iż udało nam się przejść do finału, jako jednej z ośmiu szkół z Polski, i promować nasz region podczas gali finałowej we Lwowie.

 

Oto nasza prezentacja: https://edu.glogster.com/glog/my-nasza-choroszcz-i-podlaskie-klimaty/2mgaq2cmdtb

 

Trzymajcie z nas kciuki!

Koordynator Joanna Chmur

Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Choroszczy