Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Nauka programowania w M-GCKiS w Choroszczy

2018-09-22

Gazeta w Choroszczy

Zapraszamy do udziału w nowych zajęciach pozalekcyjnych dotyczących nauki programowania, które od października będą dostępne w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Pierwsze pokazowe i bezpłatne zajęcia odbędą się w środę 26 września. Zajęcia będą prowadzone w dwóch grupach: dla klas I-III i dla klas IV-VI. Zachęcamy do udziału!

Nauka programowania przygotowuje nasze dzieci do świata, w którym żyjemy. Jest to tak samo ważna umiejętność jak np. nauka języka obcego.

 

Programowanie to:
– ciągłe rozwiązywanie zagadek i problemów
– pobudzanie kreatywności
– logiczne myślenie
– szukanie najlepszych rozwiązań
– popełnianie błędów i wyciąganie wniosków


… ale przede wszystkim to świetna zabawa i nauka jednocześnie

 

Obecnie komputery, towarzyszą nam niemal w każdym aspekcie naszego życia, od komunikacji i edukacji, przez media społecznościowe, bankowość, informację, bezpieczeństwo czy robienie zakupów. Połączone w sieć komputery są w stanie zadbać o nasze domy, samochody czy nawet o nasze zdrowie.

 

Jeżeli już w szkole podstawowej uczymy dzieci biologii i matematyki, aby te zrozumiały świat jaki ich otacza, to nauka podstaw tego jak porozumiewają się komputery i jaki my mamy na to wpływ, powinno być obowiązkiem.

 

Umiejętności, idące w parze z nauką programowania, pomagają dzieciom poznać nowy sposób myślenia i rozwiązywania problemów, który może mieć ważny wpływ na inne aspekty życia. Poza tym są one tak samo dobre i potrzebne zarówno chłopcom jaki dziewczynkom.

 

Myślenie obliczeniowe, będące nieodłącznym towarzyszem nauki programowania, pozwala już najmłodszym dzieciom na uchwycenie sensu takich zagadnień jak algorytm, pętla czy warunek. Nawet jeżeli nie będą znały tych określeń, nauczą się podstawowych zasad, na których te się opierają.

 

Ponad praktyczną stroną nauki kodowania niewątpliwe znaczenie ma też fakt, iż tworzenie własnych gier, animacji czy budowanie i programowanie robotów, to świetna zabawa dla dzieci.