Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Obchody powstania Komendy Lokalnej POW w Choroszczy

2018-10-12

Gazeta w Choroszczy

Uroczystość powstania POW w Choroszczy była obchodzona w 2018 r. po raz drugi, ale na stałe znajdzie swoje miejsce w kalendarzu świąt patriotycznych w Choroszczy. Rocznica powstania Komendy Lokalnej Polskiej Organizacji Wojskowej w Choroszczy obchodzona jest bardzo uroczyście. W tym roku mija 101 lat od założenia choroszczańskiej POW.

7 października 2018 r. zostały zorganizowane obchody przy pamiątkowym kamieniu ustanowionym dzięki staraniom Towarzystwa Przyjaciół Choroszczy, a ufundowanym przez Burmistrza Choroszczy przy zbiegu ulic Lipowej i H. Sienkiewicza, w miejscu zwanym Birża, gdzie przed stu laty, 7 X 1917 r. w domu Wilczyńskich założono komórkę POW.


W uroczystościach zorganizowanych przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy oraz Towarzystwo Przyjaciół Choroszczy wzięli udział: Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński wraz z radnymi, delegacje szkoły podstawowej, przedszkola samorządowego, przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół Choroszczy, a także potomkowie rodzin członków Komendy Lokalnej POW. Kwiaty złożył także Dyrektor M-GCKiS w Choroszczy. W obchodach wzięli udział również harcerze z Choroszczy.

 

W tym roku została zamontowana tablica informacyjna przy kamieniu.

 

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]