Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Bieg Niepodległości w Choroszczy 3 listopada

2018-10-19

Gazeta w Choroszczy

Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zaprasza do udziału w tegorocznym Biegu Niepodległości z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Odbędzie się on w sobotę 3 listopada.

Przed trzema laty powróciliśmy do tradycji jaką jest Bieg Niepodległości w Choroszczy – w 2015 roku trasa biegła alejkami Parku Pałacowego przy Pałacyku Branickich, a w latach 2016 i 2017 start i meta były umiejscowione przy terenie rekreacyjnym „Kominowe Bajoro”, a trasa biegu wiodła ulicami: J.K. Branickiego, Ogrodową, Dominikańską, Piaskową i znów J.K. Branickiego.

 

W tym roku, jako że obchodzimy 100. rocznicę odzyskania niepodległości, start i meta nie mogą być umiejscowione gdzie indziej niż na właśnie rewitalizowanym i remontowanym Rynku 11 Listopada. Trasa będzie wiodła ulicami: A. Mickiewicza, Białostocką w kierunku Sienkiewicz, następnie ścieżką rowerową wzdłuż Szosy Kruszewskiej, a dalej ulicami: Zastawie II, Zastawie I, Dominikańską i na metę na Rynku. Przed biegiem głównym odbędą się dwa biegi dla dzieci - o godz. 11.00 na trasie ~250 m pobiegną urodzeni w roczniku 2008 i młodsi, a następnie o godz. 11.15 urodzeni w roczniku 2007 i starsi na trasie ~500 m. Start i meta dla tych biegów będą na Rynku 11 Listopada, a trasa będzie wiodła wokół kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika – dziękujemy księdzu Proboszczowi za udostępnienie terenu! 

 

Wpisowe dla biegu głównego wynosi 30 zł od osoby (40 zł w dniu biegu), a na każdego uczestnika - bez względu na wynik sportowy - będzie czekał pamiątkowy medal, a także okolicznościowy gadżet w postaci kubka. Oprócz tego najlepsi w kategorii damskiej i męskiej (ogólnej, a także „gminnej”) otrzymają statuetki i nagrody. Jako, że w tym przypada 100. rocznica odzyskania niepodległości, to zawodnik, który ukończy bieg na 100. miejscu także zostanie wyróżniony!  Szczegóły o nagrodach wkrótce.  

 

Zapraszamy do udziału lub kibicowania na trasie i przy mecie!


Dla biegów dziecięcych wpisowe wynosi 5 zł od uczestnika i tutaj każdy młody biegacz także otrzyma pamiątkowy medal i kubek! Rodzicie lub opiekunowie zobowiązani są dostarczyć do biura M-GCKiS lub biura zawodów w dniu biegu pisemną zgodę na udział dziecka w biegu. 

 

Limit uczestników dla biegu 9,5 km wynosi 150 osób, dla biegów dziecięcych łącznie 50 osób.

 

 

Regulamin biegu


Formularz zapisów na stronie ProTimer.pl (dla biegu głównego min. 16 lat)


Formularz zapisów na stronie ProTimer.pl (dla biegów dziecięcych)


Zgoda rodzica/opiekuna


Strona wydarzenia na portalu Facebook


Medal jaki otrzyma każdy uczestnik biegu głównego 9,5 km:


 

Trasa biegu:


M-GCKiS