Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Wyniki wyborów Burmistrza Choroszczy i Radnych Rady Miejskiej w Choroszczy

2018-10-22

Gazeta w Choroszczy

Nie będzie drugiej tury głosowania w Wyborach Samorządowych w Gminie Choroszcz! Na urzędującego Burmistrza Roberta Wardzińskiego zagłosowało 3800 osób, co dało 59,80 procent wszystkich głosów!

Jeśli chodzi o kandydatów na Radnych Rady Miejskiej w Choroszczy, KWW Robert Wardziński będzie miał w Radzie 13 przedstawicieli, a KW Prawo i Sprawiedliwość dwóch. KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU i KWW CHOROSZCZ NA TAK nie wprowadziły swoich przedstawicieli do Rady Miejskiej. 

 


 

Kandydaci na Burmistrza Choroszczy:


L.p. Imię i nazwisko Komitet Liczba głosów Procent głosów
1. Robert WARDZIŃSKI KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA 3800 59,80
2. Wioletta KOWIESKA KWW Prawo i Sprawiedliwość 1751 27,56
3. Marek TYWOŃCZUK KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU 803 12,64

 

Kandydaci na Radnych Rady Miejskiej w Choroszczy:


Okręg wyborczy Nr 1

Część miasta Choroszcz, ulice: Aleja Niepodległości, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Markowskiego, Legionowa, Sarosieka, Narwiańska, Pałacowa, Rybacka, Spławikowa, Tykocińska, Wędkarska, Wodociągowa, Wojska Polskiego, Żółtkowska


L.p. Imię i nazwisko Komitet Liczba głosów Procent głosów
1. Jacek DĄBROWSKI KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA 204 55,43
2. Marcin POPŁAWSKI KW Prawo i Sprawiedliwość 164 44,57

 

Okręg wyborczy Nr 2

Część miasta Choroszcz, ulice: Bobrowa, Bociania, Dominikańska, J.K. Branickiego, Kolonia Gaj, Kościukowska, Kruszewska, Lisia, Ogrodowa, Piastkowa, plac A. Ostrowskiego, Rynek 11 Listopada, Sarnia, Paca, Szkolna, Szyszkowizna, Torfowa, Wiatrakowa, Zaczerlańska, Zamkowa, Zastawie I, II, III, Zielona, Żwirowa.


L.p. Imię i nazwisko Komitet Liczba głosów Procent głosów
1. Piotr WACZYŃSKI KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA 363 64,13
2. Maciej KONOCHOWICZ KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU 203 35,87

 

Okręg wyborczy Nr 3


Część miasta Choroszcz, ulice: H. Sienkiewicza, Plac Brodowicza, Słoneczna, Szpitalna, 3 Maja (do numeru 19 i 8)


L.p. Imię i nazwisko Komitet Liczba głosów Procent głosów
1. Adam KAMIEŃSKI KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA 134 52,14
2. Robert RAMOTOWSKI KWW Prawo i Sprawiedliwość 101 39,30
3. Marek TYWOŃCZUK KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU 22 8,26

 

Okręg wyborczy Nr 4


Część miasta Choroszcz, ulice: J. Słowackiego, Powstania Styczniowego bloki 4a, 6, 6a, 6b, 6c, 8


L.p. Imię i nazwisko Komitet  Liczba głosów  Procent głosów
1. Grzegorz GERELUK KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA 205 67,66
2. Jacek Kajetan ROMANOWSKI KW Prawo i Sprawiedliwość 98 32,34

 

Okręg wyborczy Nr 5


Część miasta Choroszcz, ulice: Powstania Styczniowego 3-23 (nieparzyste), 20B, 26 i 26B oraz bloki Nr 8a, 8b, 14, 16, 18, 20, 20a, 22, 24


L.p. Imię i nazwisko Komitet Liczba głosów Procent głosów
1. Jan CZARNIECKI KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA 181 58,01
2. Iwona Ewa ADAMSKA KW Prawo i Sprawiedliwość 131 41,99

 

Okręg wyborczy Nr 6


Część miasta Choroszcz, ulice: A. Mickiewicza, Akacjowa, A. Chodkiewicza, Białostocka, Brzozowa, Chabrowa, Chmielna, Dzika, F. Karpińskiego, F. Pieściuka, J.I. Paderweskiego, Kraszewskiego, J. Kalinowskiego, J. Piłsudskiego, kard. S. Wyszyńskiego, Klonowa, Konwaliowa, K.K. Baczyńskiego, Lipowa, Leśna, Łąkowa, Podleśna, R Traugutta, Rumiankowa, Różana, Sosnowa, Sportowa, S. Żeromskiego, Świerkowa, T. Kościuszki, Warszawska, W. Raginisa, 3 Maja (od numeru 21 i 10)


L.p. Imię i nazwisko Komitet Liczba głosów Procent głosów
1. Grzegorz POPKO KWW Prawo i Sprawiedliwość 243 41,75
2. Jacek JASIŃSKI KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA 228 39,18
3. Katarzyna PISZCZATOWSKA KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU 111 19,07

 

Okręg wyborczy Nr 7


Część gminy Choroszcz, miejscowości: Babino, Złotoria


L.p. Imię i nazwisko Komitet Liczba głosów Procent głosów
1. Ireneusz JABŁOŃSKI KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA 259 72,96
2. Iwona BYSTROWSKA KWW Prawo i Sprawiedliwość 96 27,04

 

Okręg wyborczy Nr 8

Część gminy Choroszcz, miejscowości: Dzikie, Dzikie-Kolonia, Żółtki, Żółtki-Kolonia


L.p. Imię i nazwisko Komitet  Liczba głosów  Procent głosów
1. Jacek Karol JAROSZEWICZ KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA 179 59,27
2. Jarosław KOZŁOWSKI KWW Prawo i Sprawiedliwość 78 25,83
3. Joanna Bożena CHOLEWSKA KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU 45 14,90

 

Okręg wyborczy Nr 9

Część gminy Choroszcz, miejscowości: Jeroniki, Łyski, Porosły-Kolonia, Porosły


L.p. Imię i nazwisko Komitet Liczba głosów Procent głosów
1. Barbara WALESIUK KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA 353 54,98
2. Edyta FILIPOWICZ KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU 149 23,21
3. Małgorzata WASIUK KWW Prawo i Sprawiedliwość 140 21,81

 

Okręg wyborczy Nr 10

Część gminy Choroszcz, miejscowości: Krupniki, Oliszki, Sienkiewicze


L.p. Imię i nazwisko Komitet Liczba głosów Procent głosów
1. Beata Marlena JEŻERYS KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA 344 70,78
2. Agnieszka STACHURSKA KWW Prawo i Sprawiedliwość 142 29,22

 

Okręg wyborczy Nr 11

Część gminy Choroszcz, miejscowość Klepacze, ulice: Cicha, Długa, Dolna, Gliniana, Górna, Graniczna, Krótka, P. Grzybowskiego, Letnia, Łagodna, Łąkowa, Mokra, Piaskowa, Pogodna, Poprzeczna, Prosta, Przejazd, Równoległa, Spokojna, Sucha, Wąska, Wiosenna, Wodociągowa od nr 38 i 41 do końca, Zagórna, Zaułek, Żwirowa


L.p. Imię i nazwisko Komitet Liczba głosów Procent głosów
1. Sylwia Barbara WIŚNIEWSKA KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA 150 35,80
2. Stanisław MARECKI KWW Prawo i Sprawiedliwość 146 34,84
3. Paweł UŚCINOWICZ KWW CHOROSZCZ NA TAK 123 29,36

 

Okręg wyborczy Nr 12

Część gminy Choroszcz, miejscowości: Turczyn, Klepacze, ulice: Akacjowa, Brzozowa, Ciepła, Czaplińska, Dębowa, Gajowa, Grabowa, Jaworowa, Jesionowa, Kasztanowa, Klonowa, Kolejowa, Myśliwska, Nadrzeczna, Niewodnicka, Olchowa, Polna, Promienna, Słoneczna, Sosnowa, Stawowa, Strzelecka, Studzienna, Świerkowa, Wierzbowa, część ulicy Wodociągowej od nr 1 do 36 i 39A


L.p. Imię i nazwisko Komitet Liczba głosów Procent głosów
1. Wioletta KOWIESKA KWW Prawo i Sprawiedliwość 242 58,03
2. Łukasz Jan PILIS KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA 175 41,97

 

Okręg wyborczy Nr 13

Część gminy Choroszcz, miejscowości: Barszczewo, Czaplino, Kolonia Czaplino, Gajowniki, Kościuki, Mińce, Ogrodniki, Zaczerlany, Zaczerlany-Kolonia


L.p. Imię i nazwisko Komitet Liczba głosów Procent głosów
1. Anna Barbara APONOWICZ KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA 203 34,88
2. Janusz JANUCIK KWW Prawo i Sprawiedliwość 164 28,18
3. Krzysztof KONICKI KWW CHOROSZCZ NA TAK 121 20,79
4. Stanisław WIĘCKOWSKI KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU 94 16,15

 

Okręg wyborczy Nr 14

Część gminy Choroszcz, miejscowości: Pańki, Rogowo, Rogowo-Kolonia, Rogówek, Rogowo-Majątek, Ruszczany


L.p. Imię i nazwisko Komitet  Liczba głosów  Procent głosów
1. Andrzej KOŚCIUCZYK KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA 193 52,88
2. Teresa TYSZKIEWICZ-KOWALKO KWW Prawo i Sprawiedliwość 97 26,58
3. Kazimierz CIEŚLUK KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU 75 20,55

 

Okręg wyborczy Nr 15

Część gminy Choroszcz, miejscowości: Izbiszcze, Konowały, Kruszewo, Śliwno


L.p. Imię i nazwisko Komitet Liczba głosów Procent głosów
1. Marian KOSAKOWSKI KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA 162 51,59
2. Artur SZYMCZUK KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU 87 27,71
3. Adam RADŁOWSKI KWW Prawo i Sprawiedliwość 65 20,70

 

Wyniki do Rady Powiatu Białostockiego i Sejmiku Województwa Podlaskiego nie są jeszcze opublikowane, zamieścimy je w późniejszym czasie.