Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

3-latki w Bibliotece w Barszczewie

2018-10-23

Gazeta w Choroszczy

10 października 2018 r. w słoneczne przedpołudnie Bibliotekę w Barszczewie odwiedziły 3-latki z grupy przedszkolnej "Pszczółek". Dla wielu maluchów była to pierwsza wizyta w tym wyjątkowym miejscu. Na spotkaniu dzieci poznały pracę bibliotekarki, księgozbiór dla dzieci i dorosłych.

Dowiedziały się, jak należy zachować się w bibliotece oraz co należy zrobić aby zostać czytelnikiem. Ponadto przedszkolaki brały aktywny udział w zajęciach, słuchając opowiadania "Co kotek miau…”. Wspólnie przypominaliśmy odgłosy zwierząt domowych i gospodarskich. Następnie udaliśmy się z pociągiem "Puf-puf" w daleką podróż po bajkowych krainach. Na koniec spotkania, każde dziecko mogło obejrzeć książeczkę, która go interesowała oraz obiecało, że zapisze się do biblioteki.

 

Odwiedziny 3-latków wpisały się w realizację projektu "Mała książka - wielki człowiek”, który ma na celu zachęcanie dzieci i rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania. Kampania przypomina również o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania.

 

Gorąco zachęcam rodziców i dzieci do odwiedzania biblioteki i korzystania z jej ofert książkowych.

 

(MŚ)

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]