Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Przedszkolaki w bibliotece w Barszczewie

2018-11-07

Gazeta w Choroszczy

Październik wpisał się w kalendarzu Filii Bibliotecznej w Barszczewie, jako miesiąc odwiedzin dzieci z tutejszego przedszkola. O tym, że biblioteka jest miejscem wyjątkowym, przekonały się przedszkolaki z grupy "Misie”.

Dzieci dowiedziały się, że czytanie jest wspaniałą przygodą na cale życie, a biblioteka - ogromną skarbnicą wiedzy. W niej możemy znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań.

 

Maluchy miały możliwość poznania bogatego księgozbioru, poczynając od encyklopedii, książeczek popularnonaukowych, po bajki, opowiadania, wierszyki czy komiksy. Wspólnie z Fenkiem, bohaterem książki Magdaleny Grucy pt.: "Biblioteka”, dzieci dowiedziały się, jaką funkcje pełni biblioteka, zapoznały się również z pracą pani bibliotekarki. Maluchy uświadomiły sobie, że korzystanie z biblioteki uczy odpowiedzialności: czytelnicy muszą bowiem pamiętać o zwrocie wypożyczonych książek w terminie i w takim stanie, aby mogły służyć jeszcze wielu innym osobom.

 

W części warsztatowej, przedszkolaki wykonały kolorowe zakładki do książeczek. Na zakończenie dzieci obiecały, że ich przygoda z biblioteką nie zakończy się na jednym spotkaniu. Jest to niewątpliwie ważna deklaracja, ponieważ obcowanie z książką skutecznie kształtuje nawyki czytelnicze wśród najmłodszych.

M.Ś.

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]