Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Klinika Pluszowego Misia

2018-12-04

Gazeta w Choroszczy

W ubiegłym tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego w Kruszewie próbowały dowiedzieć się „Czy miś jest zdrowy? Jak to się zaczęło?

Zainspirowani Światowym Dniem Pluszowego Misia, postanowiliśmy założyć w naszym oddziale przedszkolnym w Kruszewie „Klinikę Pluszowego Misia”. Pluszowe przytulanki, zamiast wrócić do domu, zostały razem z nami na dłużej. Była to świetna okazja do rozważania wielu zagadnień związanych ze zdrowiem. Poznawaliśmy pracę lekarza, pielęgniarki, a także farmaceuty. Uczyliśmy się bandażować łapki misia, robić opatrunki, zastrzyki, badać stetoskopem oraz mierzyć ciśnienie. Przy okazji oswajaliśmy nassze lęki związane z lekarzem i medycyną. A nade wszystko rozmawialiśmy o tym co robić, żeby być zdrowym. Dlatego też robiliśmy zdrowe kanapki, a potem szaszłyki owocowe. Codziennie gimnastykowaliśmy razem z pluszowym misiem swoje ciała i języki. Było to wspaniałe, pożyteczne doświadczenie!

Monika Pawłowska
oddział przedszkolny

 

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]