Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Konkurs Kolęd i Pastorałek w SP w Choroszczy „Hej kolęda, kolęda…”

2019-01-11

Gazeta w Choroszczy

7 stycznia 2019 roku w Szkole Podstawowej odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”. Wzięło w nim udział 36 uczniów z klas 0-III. Celem konkursu było kultywowanie pięknej, polskiej tradycji kolędowania, uwrażliwianie uczniów na wyjątkowość i wymowę rodzimych kolęd i pastorałek, umożliwienie im zaprezentowania swojego talentu dużej publiczności oraz integracja szkolnego środowiska.

Podczas koncertu laureatów, który odbył się 9 stycznia 2019 roku młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności przed całą szkolną społecznością i zaproszonymi gośćmi. W świąteczny nastrój wprowadzili uczniowie klasy IIc i IId pastorałkami: „Kolędnicy wędrownicy” i „ Od serca do ucha”.

 

Laureatami tegorocznego konkursu zostali: Fabian Wierzbicki (kl. 2a), Zuzanna Chańko (kl. 3b), Klaudia Sokół (kl. 2d), Julian Sakowicz (kl. 1d), Marcin Krawczyk (kl. 1a), Franciszek Krysiewicz (kl. 1c). Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.


Konkurs kolęd i koncert laureatów odbyły się dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób, którym pragniemy gorąco podziękować. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Rady Rodziców, która corocznie angażuje się w organizację konkursu. Dziękujemy nauczycielom i rodzicom za trud włożony w przygotowanie dzieci do występu, a także szanownemu Jury za poświęcony czas i zaangażowanie.

 

 Organizatorzy: Jolanta Zagórska, Anna Krzywicka, Małgorzata Cieśluk, Urszula Moczulska

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]