Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Dni Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej w Złotorii

2019-02-08

Gazeta w Choroszczy

Jednym z istotnych elementów cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Szkoła Podstawowa w Złotorii w tym roku zakończyła realizację Ogólnopolskiego Projektu „Cyfrowobezpieczni”.

Rodzice, nauczyciele i uczniowie zdobyli szeroką wiedzę na temat bezpiecznego zachowania w Sieci. Ciekawe prelekcje, spotkania z trenerami, filmy edukacyjne, wspólna wymiana doświadczeń bardzo pozytywnie wpłynęły na kształtowanie właściwych postaw u dzieci związanych z zachowaniem w cyberprzestrzeni.

Naładowani wiedzą, 5 lutego przystąpiliśmy do realizacji Dni Bezpiecznego Internetu. Działania w szkole podzielone zostały na kilka etapów: - dzieci kl. I-III obejrzały kreskówki przedstawiające niebezpieczne sytuacje, które mogą się zdarzyć w Internecie. Nauczyły się jak reagować w razie zagrożenia, rozwiązywały krzyżówki i quizy, utrwalając tym samym zdobytą wiedzę;

- uczniowie klas starszych na lekcjach informatyki dyskutowali, które zachowania w Internecie są właściwe, a które nie. Stworzyli Regulamin Internauty, który zobowiązali się go przestrzegać. Na koniec obejrzeli film i wskazali niewłaściwe zachowania. Polemizując, argumentowali swoje zdanie i trafnie oceniali sytuację. Wskazywali bezpieczne zachowanie, aby uniknąć hejtu, mowy nienawiści czy szantażu.

 

Pomimo, iż Dni Bezpiecznego Internetu dobiegły końca, tematyka cyfrowego bezpieczeństwa jest ciągle aktualna. Zdecydowanie warto poświęcić czas temu zagadnieniu.

Szkoła Podstawowa w Złotorii