Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Spotkajmy się w szkole – bawmy się rodzinnie…

2019-02-19

Gazeta w Choroszczy

… pod takim hasłem w Szkole Podstawowej w Choroszczy realizowana jest innowacja pedagogiczna skierowana do uczniów i rodziców klas 0-1. Celem innowacji jest ukazanie uczniom i ich rodzicom alternatywnych, ciekawych i kreatywnych sposobów na wspólne spędzenie czasu wolnego, zacieśnianie więzi rodzinnych, integracja szkolnej społeczności.

Innowacja opiera się na sześciu dwugodzinnych spotkaniach, odbywających się popołudniami na terenie szkoły, w których uczestniczą dzieci, ich rodzice oraz nauczyciele. 

 

Każde ze spotkań to inna propozycja wspólnego spędzenia czasu wolnego dziecka razem z rodzicem, poruszająca odmienną tematykę:  

- “Z rękodziełem – robótki ręczne z babcią”
- “Z programowaniem w tle, czyli kodowanie na dywanie
- “Z rodzinką nad planszówką”.
- ”Z teatrzykiem w zimowe wieczory”
- “Z książką na co dzień i od święta”
- “Z rodziną zdrowo i sportowo”.

 

Pierwsze spotkanie już za nami. Maluchy wraz z babciami i mamami tworzyły ciekawe stworki z włóczki, zaplotły plecionkę do kluczy lub piórnika i wykonały przepiękne kwiaty z bibuły. Z zaangażowaniem wykonały swoje prace wykazując się przy tym cierpliwością i pomysłowością. Potem z radością prezentowały wytwory swojej prac.

A. Zajko, A. Krzywicka, M. Szumkowska, G. Kopaczewska

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]