Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Spektakl dla dzieci „Wilczek Milczek” w sobotę 2 marca

2019-02-21

Gazeta w Choroszczy

W ramach sobotniego cyklu teatrzyków dedykowanych dzieciom w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy odwiedzi nas Teatr Czrevo ze spektaklem „Wilczek Milczek”. Zapraszamy już 2 marca o godz. 11:00.

„Wilczek Milczek” - to zabawna, wzruszająca, a jednocześnie wprowadzająca w autentyczny świat flory i fauny Puszczy Białowieskiej opowieść o przyjaźni, miłości i wolności, okraszona muzyką na żywo, piosenkami i obrazami Puszczy. Zobaczymy to w wykonaniu aktorów z podlaskiego Teatru Czrevo – Joanny Troc i Tomasza Taranty. Scenariusz autorstwa Dagmary Widanow – literatki oraz przewodniczki po Puszczy Białowieskiej, powstał na podstawie bajki białoruskiego autora, rodem z podlaskiej Cisówki – Bogdana Dudko pt. „Wilczek Milczek”, wydanej przez Fundację BIAŁA WIEŻA. Spektakl wyreżyserował Tomasz Zadróżny – założyciel i kierownik Teatru BAZA w Warszawie. Scenografię zaprojektowała i wykonała Łucja Grzeszczyk – na co dzień aktorka Białostockiego Teatru Lalek i asystentka na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Przekładu dokonał tłumacz i literat, miłośnik gwary podlaskiej – Jan Maksymiuk. Spektakl grany jest w dwóch wersjach językowych: w lokalnej gwarze używanej przez Białorusinów na Podlasiu oraz w języku polskim.


Spektakl dla widzów od 4 lat.

 
Czas trwania: 45 minut.


Wejściówki w cenie 5 zł wkrótce do odbioru w biurze M-GCKiS w Choroszczy.