Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Przedszkolaki poznają tajniki pracy w banku

2019-03-15

Gazeta w Choroszczy

Przedszkolaki z grupy Tygryski miały przyjemność gościć panią Agnieszkę Zahorenko, mamę Aleksa, która opowiedziała o swojej pracy w PKO Banku Polskim.

Pani Agnieszka bardzo profesjonalnie podeszła do tematu. Na początku, wspólnie z dziećmi, dokonała klasyfikacji pieniędzy na banknoty i monety oraz odczytała poszczególne wartości nominałów. Następnie przedszkolaki dowiedziały się czym jest konto, jak pieniądze trafiają do banku i w jaki sposób można je wycofywać. Pani Agnieszka podkreślała jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa przez osoby posiadające konta w banku oraz zachęcała dzieci do oszczędzania.

 

Przedszkolaki bardzo aktywnie włączały się do dyskusji zadając dużo pytań, np. o funkcjonowanie bankomatów czy zasady używania kart kredytowych. Dzieci dowiedziały się czym jest pin i jak bezpiecznie przechowywać kartę. Ogromne emocje wzbudził również pokaz maszyny do wykrywania fałszywych pieniędzy. Pani Agnieszka zaprezentowała niewidoczne gołym okiem hologramy znajdujące się na banknotach, a chroniące bank przed napływem fałszywej gotówki. Na koniec przedszkolaki poznały waluty innych krajów.

 

Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce Zahorenko za wprowadzenie dzieci w świat pieniędzy i bankowości. Przedszkolaki słuchały zachwycone, jak pani Agnieszka opowiadała z prawdziwą pasją o swojej pracy. O tym, jak bardzo podobały się zajęcia najlepiej świadczył fakt, iż na koniec dzieci stwierdziły, że one też bardzo chciałyby pracować w takim banku. Jeszcze długo po zakończonych zajęciach dzieci kolorowały podarowane nam obrazki i oglądały przyniesione książeczki.

Małgorzata Hubbell
Aneta Wysocka

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]