Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Spotkajmy się w szkole – bawmy się rodzinnie… z rodzinką nad planszówką i z programowaniem w tle

2019-03-21

Gazeta w Choroszczy

Drugie spotkanie w ramach innowacji pedagogicznej już za nami… Tym razem uczniowie klas 0-1 Szkoły Podstawowej w Choroszczy, ich rodzice i nauczyciele spotkali się, aby miło spędzić czas z „Rodzinką nad planszówką” oraz przy „Kodowaniu na dywanie”.

Planszówki, gry towarzyskie, dyktanda graficzne oraz kodowanie na dywanie to nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim okazja, aby doskonalić wiele różnorodnych zdolności, tj. koncentracja, sprawność motoryczna, spostrzegawczość, wyobraźnia i pamięć, umiejętność analizy i syntezy, porównywania. Wchodząc w rozmaite role i wykonując zadania, dzieci poznawały i oceniały swoje możliwości, uczyły się przestrzegania reguł i radzenia sobie z porażką. W zabawie doskonaliły wiele umiejętności ważnych w umysłowym i społecznym rozwoju.

 

W ramach zadań z „Kodowania na dywanie” dzieci układały dyktanda graficzne. Kształcąc orientację przestrzenną, przypomniały sobie nazwy wiosennych kwiatów, tj. krokusy, przebiśniegi i hiacynty. Programowania uczył również robocik DOC, który dyktował polecenia. Programując drogę robota, dzieci szukały odpowiedzi na pytanie „Czym jest kod?”, a także tworzyły własny szyfr.

 

M. Szumkowska, G. Kopaczewska, A. Zajko, A. Krzywicka

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]