Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Dzień Nowoczesnych Technologii w Edukacji organizowany przez MEN

2019-03-25

Gazeta w Choroszczy

21 marca Ministerstwo Edukacji Narodowej po raz drugi organizowało Dzień Nowoczesnych Technologii w Edukacji. Szkoła Podstawowa w Złotorii wzięła udział w tym przedsięwzięciu.

Zaczęliśmy już od najmłodszych, czyli od kl. 0, która chociaż nie korzystała z komputera, to jednak rozwijała algorytmiczne myślenie świetnie bawiąc się z użyciem maty kodującej. Dzieci układały drogę pani Wiosny na łąkę. 

 

Uczniowie klasy I mieli już trudniejsze zadanie, ponieważ programowali na macie kodującej online. Ich zadaniem było ułożenie jak najkrótszej drogi z łąki do domu pani Wiosny.

 

Klasy II i III zaprzyjaźniły się z robotem Ozobotem. Korzystając z odpowiednich komend, uczniowie ułożyli wiosenną grę dla Ozo, który miał za zadanie dojechać w wyznaczone miejsce. Ale to nie wszystko!

 

Uczniowie klasy IV chętnie przyłączyli się do zabawy z robotem i programowali jego drogę zgodnie z podaną instrukcją.

 

Wszyscy świetnie się bawili, a najważniejsze jest to, że poprzez ten rodzaj zabawy z zastosowaniem nowych technologii, kształcili   umiejętności niezbędne w dalszej edukacji.

Szkoła Podstawowa w Złotorii

 

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]