Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Magdalena Zarębska – utytułowana Ślązaczka w choroszczańskiej bibliotece

2019-04-13

Gazeta w Choroszczy

12 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Choroszczy odbyło się spotkanie z Magdaleną Zarębską – nagradzaną i docenianą pisarką związaną ze Śląskiem. Autorka pisze książki dla dzieci oraz dla dorosłych czytelników.

Pani Zarębska ma na swoim koncie wiele wyróżnień literackich: w 2008 roku zdobyła główną nagrodę w konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich. Otrzymała również nominację do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. K. Makuszyńskiego. Książka „Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikoszowcu wędrował”, pisana gwarą śląską, została wyróżniona tytułem „Książki Roku”.

 

W spotkaniu autorskim zorganizowanym w Bibliotece Publicznej w Choroszczy uczestniczyły dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Choroszczy. Autorka, nawiązując do swojej twórczości, zabrała dzieci w podróż po wielu kontynentach. Dzieci miały za zadanie odgadnąć nazwy zwierząt zamieszkujących odległe zakątki świata. Następnie, zabawą ruchową z elementami naśladowania, autorka wprowadziła uczestników w klimat wyścigów konnych. Na zakończenie spotkania pisarka opowiedziała dzieciom o długiej drodze, jaką musi pokonać książka, aby trafić na półki biblioteki, jak wiele osób jest zaangażowanych w pracę nad powstaniem książki.

 

Na koniec spotkania dzieci zakupiły książeczki pani Zarębskiej oraz otrzymały autograf pisarki. Spotkanie odbyło się dzięki współpracy z Biblioteką Powiatową Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

(BP)

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]