Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Spotkanie DKK z Zenonem Krajewskim

2019-04-13

Gazeta w Choroszczy

W środowe popołudnie10 kwietnia odbyło się, kolejne w tym roku, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Gościem był autor cyklu powieści historyczno-obyczajowych pt. „Meandry losu” Zenon Krajewski, który pisze pod pseudonimem Niwen.

Autor jest historykiem i politologiem, doktorem nauk humanistycznych, a także nauczycielem akademickim. Od 6 lat zajmuje się m.in. twórczością literacką, której tematem wiodącym są trudne relacje polsko-żydowskie w okresie II wojny światowej. Akcja książek Niwena zaczyna się 1 września 1939 roku i opisuje region łomżyński w czasach sowieckiej i niemieckiej zagłady, przedstawiając meandry życia narodowości polskiej i żydowskiej, zamieszkujących Łomżę i okoliczne miasteczka.

 

Do tej pory ukazały się cztery tomy książek; autor planuje wydać 7 tomów woluminów. Podczas spotkania Pan Krajewski wyraził duże zadowolenie, że jego powieści znajdują się w choroszczańskiej Bibliotece i że są czytane przez naszych czytelników, a także, że mógł być gościem w naszym klubie. Spotkanie odbyło się w bardzo swobodnej atmosferze, czasem odbiegało od tematu spotkania, ale właśnie na tym polega fenomen takich spotkań przy kawie.

 

Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy na następne wydarzenia tego typu w miesiącu czerwcu, prosimy o śledzenie strony oraz fanpage Biblioteki.

(BP)