Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Połączyła nas droga z Jezusem

2019-04-16

Gazeta w Choroszczy

12 kwietnia 2019 roku Szkoła Podstawowa w Złotorii, we współpracy z proboszczem tutejszej parafii - Księdzem Bogusławem Samselem zorganizowała Drogę Krzyżową. Trasa nabożeństwa wiodła od szkoły przez Złotorię w kierunku Siekierek i z powrotem do kościoła parafialnego. Uczestnicy nieśli duży drewniany krzyż specjalnie wykonany na tę uroczystość.

W Drodze Krzyżowej wzięli udział uczniowie, nauczyciele i dyrektor SP Złotoria, rodzice, młodzież szkół średnich, ministranci, strażacy oraz inni mieszkańcy wsi i okolic. Wszyscy przyszli ze świecami i lampionami, co wzmocniło atmosferę modlitwy. Wybrane wcześniej osoby czytały rozważania o męce i śmierci Pana Jezusa. Po raz kolejny pochyliliśmy się nad cierpieniem Syna Bożego i nad ludzkim cierpieniem - nad krzyżem Jezusa i naszymi codziennymi krzyżami. Wspólnej drodze towarzyszyły śpiewy i modlitwa.

 

Każdy obecny na swój sposób włączył się w przygotowanie Drogi Krzyżowej. Była to pierwsza taka inicjatywa w historii szkoły i parafii. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie na takiej uroczystości.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się w to przedsięwzięcie i za liczny udział. Zapraszamy za rok!

 

Życzymy wszystkim błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy. Niech Zmartwychwstały Chrystus umacnia naszą wiarę, nadzieję i miłość. Szczęść Boże!

                                                                                                                                             Katecheta  SP Złotoria

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]