Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Spektakl dla dzieci w sobotę 11 maja

2019-05-07

Gazeta w Choroszczy

Z uwagi na długi majowy weekend, spektakl z cyklu sobotnich teatrzyków dla dzieci, przeniesiony jest na 11 maja, na godz. 11.00. Tym razem scenę M-GCKiS w Choroszczy odwiedzi Teatr pod Orzełkiem z przedstawieniem „Opowieści starego kredensu”.

 

Spektakl zrealizowany jest w konwencji teatru przedmiotu. Profesor Hilary Szczebrzeszyński, wraz z roztargnioną asystentką - panią Anią opowiada legendę o Złotej Kaczce oraz bajkę o Grzecznym Rycerzu, który dobrocią pokonał smoka. Lalki stworzone z kuchennych przedmiotów, mieszkające w starym kredensie, nie mogą doczekać się wejścia na scenę. Stolnica staje się stolicą bajkowego królestwa, gdzie rządzi król Wałek Pierwszy a w pobliskiej pieczarze hałasuje smok stworzony z tłuczka, drewnianych łyżek i foremek do ciasta. Chlebowa Kromka ożywa i nuci pieśń o Złotej Kaczce pływającej po podziemnym stawie, zaś kuchenny ręcznik po zawiązaniu supełków zamienia się w lalkę biednego Jasia marzącego o legendarnym bogactwie. W trakcie spektaklu dzieci składają rycerskie ślubowanie przez co powiększa się Zakon Rycerzy Grzeczności. Muzykę do spektaklu napisała Agnieszka Glińska.

 

Czas trwania: 45 min.

 

Wejściówki w cenie 5 zł wkrótce do nabycia w biurze M-GCKiS. 

 

Zapraszamy!