Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

IX Marsz z Flagą przeszedł ulicami Choroszczy

2019-05-07

Gazeta w Choroszczy

2 maja choroszczanie uczcili Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, biorąc udział w dziewiątym Marszu z Flagą, który przeszedł ulicami miasta. Zgromadzeni wyruszyli z Placu Z. Brodowicza w stronę kościoła parafialnego pw. św. Jana Chrzciciela i Szczepana Męczennika w Choroszczy.

 Marsz otworzył prezes Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość „Skała” pan Grzegorz Krysiewicz.

 

Jak co roku, w wydarzeniu uczestniczyli harcerze z Choroszczy, który uświetnili je niosąc flagę naszego państwa rozpostartą na kilka metrów. Trasa tegorocznego marszu przebiegła ulicami: H. Sienkiewicza i J.K. Branickiego i zakończyła się przy kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela i Szczepana Męczennika w Choroszczy.


Uczestnicy Marszu z Flagą brali udział we mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny w choroszczańskim kościele parafialnym.

 

Po nabożeństwie odbył się tam XI Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej i Religijnej. Koncertu znakomitych artystów – Adama Januszkiewicza (fortepian) oraz Adama Bańkowskiego (bas) wysłuchali zgromadzeni goście. Na repertuar składały się pieśni religijne i patriotyczne. Wykonania muzyczne przeplatane były recytacjami poezji patriotycznej w wykonaniu laureatów konkursu Słowo o Polsce (wyniki tutaj).

 

Dziękujemy tym, którzy przyczynili się do organizacji wydarzeń patriotycznych oraz wszystkim zgromadzonym uczestnikom. Dzięki Wam Święto Flagi upłynęło w Choroszczy pod znakiem radości i pozytywnych patriotycznych uczuć.

 

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]