Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

„Układanka” zamknie cykl wystaw „Ucieczki z szuflady”

2019-05-21

Gazeta w Choroszczy

Inspirują mnie ludzie, codzienność, niecodzienność, moje wewnętrzne przeżycia, odkrycia. Zazwyczaj maluję kiedy potrzebuję się sama ze samą połączyć, to takie moje „halo, tu ziemia” – tak Paulina Cholewska, autorka wystawy „Układanka” mówi o swoim malarstwie. Na wystawie zobaczymy obrazy artystki z różnych etapów twórczości. Wernisaż odbędzie się w poniedziałek 27 maja 2019 roku o godz. 18.00 w Centrum Kultury w Choroszczy.

Na wystawie malarstwa Pauliny Cholewskiej zobaczymy przekrój prac z różnych okresów jej twórczości. Malarka stworzyła cykl prac abstrakcyjnych, w których plamy barw przywołują na myśl twórczość Jacksona Pollocka. Z nich wyrosły kwiaty o mocnych pociągnięciach pędzla, gdzie kreska staje się silnym akcentem. Poprzez wzburzone, emocjonalne plamy barw, odbywamy emocjonalną podróż, z której wyłonią się pełne ciepła i spokoju kwiaty. Przywołają na myśl wiosenną błogość i babciną troskliwość. 

 

Młoda artystka zaprezentuje swoje prace po raz pierwszy w miejscu, skąd pochodzi – w Choroszczy. Wernisaż będzie ostatnim w projekcie „Ucieczka z szuflady”, którego istnienie zawdzięczamy Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” w ramach programu „Moje miejsce na Ziemi”. Zapraszamy do Galerii w Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy 27 maja 2019 roku o godz. 18.00.

 

Zaczęłam malować, bo otaczałam się ludźmi, którzy to robili. Szkoła, do której chodziłam była szkołą głównie o profilach artystycznych. Tam poznałam trochę tajników, jednak nie używałam ani pędzla, ani farby w domu. Coś tam szkicowałam. Od tego się ponoć zaczyna. Zaczęłam używać płócien, pędzli i farby na własny użytek po powrocie z Londynu. Coś mnie tchnęło. I tak się zaczęło. Moja przygoda z miksowaniem kształtów i kolorów. Okazało się to świetną terapią dla mojej zagmatwanej duszy, był to rodzaj katharsis.

 

Projekt „Ucieczka z szuflady” jest sfinansowany ze środków Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” w ramach programu „Moje miejsce na Ziemi”.