Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

W niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego

2019-05-21

Gazeta w Choroszczy

W niedzielę 26 maja zostaną przeprowadzone Wybory do Parlamentu Europejskiego. Lokale wyborcze będą otwarte w godzinach 7.00-21.00. Poniżej przedstawiamy komunikat Państwowej Komisji Wyborczej na temat poprawności głosowania, a także listę lokali wyborczych w Gminie Choroszcz, gdzie można głosować oraz listę kandydatów, na których będziemy mogli oddać swoje głosy.



Jak głosować?



 

Poniżej spot PKW odnośnie techniki głosowania w nadchodzących wyborach:




Gdzie głosować?




Kandydaci



 

Swój głos będzie można oddać na jednego spośród 60 kandydatów znajdujących się na sześciu listach wyborczych. Przeglądając poniższe listy po raz pierwszy w historii mamy kandydata do Parlamenty Europejskiego z Choroszczy – jest nią Wanda Jankowska. Poniżej wszystkie osoby, na które można oddać swój głos:



Nr listy 1 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY

 

Numer na liście Nazwisko i imiona Zawód Przynależność do partii politycznej lub poparcie Miejscowość zamieszkania  
1. WINNICKI Robert Artur publicysta członek partii politycznej: Ruch Narodowy Zgorzelec  
2. LISIECKI Piotr Cezary przedsiębiorca członek partii politycznej: Ruch Narodowy Naglady  
3. MICHALEWICZ Joanna inspektor BHP nie należy do partii politycznej Giżycko  
4. STYPKA Maciej przedstawiciel handlowy nie należy do partii politycznej Białystok  
5. MOSHECHKOVA Lilija prawnik nie należy do partii politycznej Warszawa  
6. GOŁĘBIEWSKA Paulina ekonomista członek partii politycznej: Ruch Narodowy Olsztynek  
7. GONTARSKA Marzanna kosmetyczka nie należy do partii politycznej Grajewo  
8. WYRĘBEK Andrzej Piotr lekarz nie należy do partii politycznej Dobre Miasto  
9. KIEŁCZEWSKI Adam inżynier mechaniki nie należy do partii politycznej Grajewo  
10. SAWICKI Marcin przedsiębiorca nie należy do partii politycznej Białystok  

Nr listy 2 – KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA

 

Numer na liście Nazwisko i imiona Zawód Przynależność do partii politycznej lub poparcie Miejscowość zamieszkania  
1. FALEJ Monika Walentyna prawniczka członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia Olsztyn  
2. GROMADZKI Sławomir rolnik przedsiębiorca nie należy do partii politycznej Stare Rakowo  
3. DZIK Katarzyna Helena przedsiębiorczyni członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia Iława  
4. KRUTUL Paweł przedsiębiorca nie należy do partii politycznej Białystok  
5. OLKOWSKA Małgorzata menadżerka nie należy do partii politycznej Olsztyn  
6. AMBROZIAK Piotr Robert urzędnik samorządowy nie należy do partii politycznej Olsztyn  
7. FALKOWSKA Agnieszka finansistka nie należy do partii politycznej Dobre Miasto  
8. LEWCZUK Tomasz lekarz nie należy do partii politycznej Bielsk Podlaski  
9. MURAWKO Elżbieta rencistka nie należy do partii politycznej Suwałki  
10. TARASIEWICZ Sława Iwona pedagog nie należy do partii politycznej Galwiecie  

Nr listy 3 – KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

 

Numer na liście Nazwisko i imiona Zawód Przynależność do partii politycznej lub poparcie Miejscowość zamieszkania  
1. FRANKOWSKI Tomasz przedsiębiorca członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP Grabówka  
2. PASŁAWSKA Urszula Stefania prawnik członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe Biskupiec  
3. MAŃKUT Władysław ekonomista członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej Elbląg  
4. WOJCIECHOWSKA Anna urzędnik nie należy do partii politycznej Ełk  
5. KAMIŃSKA Bożena ekonomista członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP Suwałki  
6. MICHALSKA Joanna Klaudia socjolog członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP Różnowo  
7. NOWAK Tadeusz Zenon nauczyciel akademicki członek partii politycznej: Partia Zieloni Łomża  
8. DEN Jolanta mgr inż. leśnictwa członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP Czarna Białostocka  
9. BOŁTRYK Marcin teolog członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP Hajnówka  
10. PROTAS Jacek polityk członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP Lidzbark Warmiński  

Nr listy 4 – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

 

Numer na liście Nazwisko i imiona Zawód Przynależność do partii politycznej lub poparcie Miejscowość zamieszkania  
1. KARSKI Karol Adam prawnik członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość Białystok  
2. JURGIEL Krzysztof geodeta członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość Białystok  
3. ARENT Iwona Ewa politolog członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość Olsztyn  
4. KIEROZALSKI Grzegorz urzędnik członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość Ostróda  
5. KARPOWICZ Joanna ekonomista nie należy do partii politycznej Karakule  
6. ŻALEK Justyna Emilia kulturoznawca nie należy do partii politycznej Białystok  
7. KOSSAKOWSKI Wojciech prawnik członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość Ełk  
8. CYMAŃSKI Tadeusz ekonomista członek partii politycznej: Solidarna Polska Malbork  
9. ANDRUSZKIEWICZ Jolanta Wiesława ekonomista członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość Bartoszyce  
10. ŁANCZKOWSKI Romuald urzędnik członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość Suwałki  

Nr listy 5 – KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM – PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS

Numer na liście Nazwisko i imiona Zawód Przynależność do partii politycznej lub poparcie Miejscowość zamieszkania  
1. GRUCELA Bartosz specjalista do spraw stosunków międzynarodowych członek partii politycznej: Partia Razem Olsztyn  
2. ROSIŃSKA Katarzyna Ewa pozostali pracownicy obsługi biurowej członek partii politycznej: Partia Razem Białystok  
3. PROKOPIUK Seweryn socjolog członek partii politycznej: Partia Razem Widowo  
4. MATUSZEWSKA-BORUC Małgorzata Emilia wychowawca w placówkach oświatowych członek partii politycznej: Partia Razem Olsztyn  
5. BIRGIEL Marcin administrator systemów komputerowych członek partii politycznej: Partia Razem Suwałki  
6. BARTKOWSKA Emilia animator kultury członek partii politycznej: Partia Razem Olsztyn  
7. GULCZYŃSKI Marcin analityk baz danych członek partii politycznej: Partia Razem Olsztyn  
8. WYSOCKA Kamila Maria pozostali pracownicy obsługi biurowej członek partii politycznej: Partia Razem Białystok  
9. ARTYSIEWICZ Michalina Daria student członek partii politycznej: Partia Razem Zaścianki  
10. KOLIŃSKI Robert technik hotelarstwa członek partii politycznej: Partia Razem Elbląg
.

Nr listy 6 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’15

Numer na liście Nazwisko i imiona Zawód Przynależność do partii politycznej lub poparcie Miejscowość zamieszkania  
1. MACIEJEWSKI Andrzej politolog nie należy do partii politycznej Giedajty  
2. JANKOWSKA Wanda nauczyciel nie należy do partii politycznej Choroszcz  
3. REMBELSKI Stefan Bolesław inżynier mechanik nie należy do partii politycznej Elbląg  
4. DYMKO Łukasz prawnik nie należy do partii politycznej Białystok  
5. ROSZIG Agnieszka główny księgowy nie należy do partii politycznej Koczarki  
6. PŁOŃSKA Wiesława Bożenna technik budowlany nie należy do partii politycznej Białystok  
7. DĄBROWSKA Ewa Alicja emeryt nie należy do partii politycznej Elbląg  
8. OJDANA Alina ekonomista nie należy do partii politycznej Nowoberezowo  
9. JASKÓŁOWSKI Paweł historyk nie należy do partii politycznej Miłomłyn  
10. KOPKO Janusz technik mechanik nie należy do partii politycznej Piecki