Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kruszewie na XXVIII Zlocie Jungów w Kołobrzegu

2019-06-12

Gazeta w Choroszczy

Przed nami już niedługo wakacje. Czekając na nie, warto wrócić do wspomnień, do XXVIII Zlotu Jungów w Kołobrzegu. Odbył się on w dniach 23- 26 maja 2019 r.

Jak zwykle w podróż udaliśmy się bardzo wcześnie pociągiem, by zameldować się w internacie Zespołu Szkół Morskich przed 17.00. Od razu popędziliśmy nad morze. Było ładne popołudnie, fale się lekko unosiły i wszędzie panował zapach morza - jedyny w swoim rodzaju, a pod stopami czuliśmy przyjmena strukturę piaszczystej plaży. Zaczęły się zabawy i harce.

 

Zlot odbywał się w roku Ligi Morskiej i Rzecznej, stąd wiele zajęć było przed nami.

 

W piątek po śniadaniu zwiedzaliśmy okręty w Muzeum-Skansenie Morskim w Kołobrzegu. Można było wejść do środka i zobaczyć, jak żyli marynarze, jakimi posługiwali się przyrządami itp. Mogliśmy też pójść nad morze, czy do centrum, żeby kupić pamiątki. Tego dnia po obiedzie odbyły się zawody sportowe – wielobój morski. W naszej kategorii było najwięcej załóg. Nam udało się zająć czwarte miejsce. Potem wszyscy poszliśmy na ognisko. Tam się integrowaliśmy. Było bardzo przyjemnie.

 

W sobotę niebo powitało nas chmurami. Najpierw odbyło się podniesienie bandery, z naszym aktywnym udziałem. Następnie udaliśmy się do Mariny Solnej, gdzie odbyło się otwarcie sezonu żeglarskiego. Potem udaliśmy się na Plac Ratuszowy, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie Dni Kołobrzegu i tradycyjnie już przemarsz do Portu Pasażerskiego. Tam czekał na nas statek. Wszyscy uczestniczyliśmy w rejsie po porcie. Po obiedzie znowu udaliśmy się do portu, by uczestniczyć w imprezach, a także by zobaczyć molo kołobrzeskie. Wieczorem po kolacji znowu poszliśmy nad morze, by bawić się, a także oglądać zachód słońca.

 

Niedziela to ostatni dzień zlotu. Uczestniczyliśmy we mszy świętej w Bazylice konkatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kołobrzegu. Następnie poszliśmy do Muzeum Oręża Polskiego, gdzie nastąpiło zakończenie zlotu, a my dodatkowo zwiedziliśmy wystawy muzealne.

 

Wieczorem udaliśmy się w podróż powrotną do domu. To były bardzo intensywne dni. Na pewno za rok nad Bałtyk wrócimy znowu.

 

Dorota Łukaszewicz
SP Kruszewo

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]