Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

„Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach”: nabór do 20 października

2010-10-07

Gazeta w Choroszczy

Młodzi ludzie we współpracy z bibliotekarzami przeprowadzą kulturalną rewolucję w swoich miejscowościach. Zrealizują m.in. koncerty, przeglądy teatralne, happeningi, kluby filmowe, warsztaty fotograficzne, dizajnerskie, i...

Młodzi ludzie we współpracy z bibliotekarzami przeprowadzą kulturalną rewolucję w swoich miejscowościach. Zrealizują m.in. koncerty, przeglądy teatralne, happeningi, kluby filmowe, warsztaty fotograficzne, dizajnerskie, instrumentalne i cyrkowe. Do 20 października trwa nabór do projektu „Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach”.

W projekcie biorą udział dwuosobowe zespoły z gmin: młody mieszkaniec gminy (w wieku od 15 do 25 lat) oraz bibliotekarz z miejscowej biblioteki.

Najpierw zespół weźmie udział w szkoleniu w Warszawie, podczas którego spotka się z doświadczonymi artystami, twórcami, animatorami, menedżerami kultury i dziennikarzami. Następnie weźmie udział w konkursie dotacyjnym na realizację własnego pomysłu. Do zdobycia są nawet 2700 złotych.

Potem zespół będzie pracować nad wcielaniem pomysłu w życie. Przez cały czas będzie mógł liczyć na wsparcie specjalistów i doświadczonych instruktorów (Latających Animatorów Kultury). Może też skorzystać z informacji zamieszczonych na stronie internetowej e-Akademii.

Młodzi ludzi, którzy chcieliby wziąć udział w projekcie, muszą wypełnić formularz na stronie www.mmk.e.org.pl.

Projekt jest realizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Więcej szczegółów na stronie www.mmk.e.org.pl. (IH)