Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Dużo wiemy o naszym Patronie

2019-06-17

Gazeta w Choroszczy

Przedszkole w Choroszczy należy do Podlaskiej Rodziny Szkół im. Świętego Jana Pawła II. Poszczególne placówki zrzeszone w tej rodzinie podejmują różnorodne przedsięwzięcia związane ze swoim Patronem. Nasza siostrzana placówka: Przedszkole Samorządowe nr 30 w Białymstoku już po raz piąty organizowała Przegląd Wiedzy o Papieżu. Choroszczańskie przedszkole co roku reprezentują dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Łyskach.

Tegoroczny zespół w składzie: Milena, Marysia i Maksymilian solidnie przygotowywał się do konkursu. Dzieci miały się wykazać wiedzą dotyczącą podróży papieskich. Niektóre pytania były naprawdę trudne, np.: ile razy Papież okrążył Ziemię podczas swoich pielgrzymek? Ile razy Jan Paweł II był w Polsce? Jakie drogowskazy zostawił Ojciec św.?

 

Oprócz tego były zagadki obrazkowe, rozsypanki literowe, układanie puzzli. Dzieci z wszystkich zespołów były świetnie przygotowane i poradziły sobie z wszystkimi zadaniami.

 

Po skończonym turnieju, jury udało się na obrady, natomiast uczestnicy zostali poczęstowani ciastem i truskawkami, które przywiozła drużyna z Korycina.

 

Później było ogłoszenie wyników. Okazało się, że wszystkie zespoły zdobyły jednakową liczbę punktów i wszyscy zostali zwycięzcami. Dzieci otrzymały dyplomy i piękne nagrody. Najważniejsze jednak była duma i radość, że tak dużo wiemy o naszym Patronie Świętym Janie Pawle II.

Ewa Konarska