Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Dzień Nauczyciela w Choroszczy

2010-10-14

Gazeta w Choroszczy

Były życzenia, akademie i nagrody dla najlepszych nauczycieli – dziś (14 października) pedagodzy z Choroszczy – podobnie jak w całym kraju - świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystości w Szkole Podstawowej oraz ...

Akademia w Szkole Podstawowej, fot. Izolda HukałowiczByły życzenia, akademie i nagrody dla najlepszych nauczycieli – dziś (14 października) pedagodzy z Choroszczy – podobnie jak w całym kraju - świętowali Dzień Edukacji Narodowej.

Uroczystości w Szkole Podstawowej oraz Zespole Szkół w Choroszczy rozpoczęły się o godz. 9.00. Tradycyjnie dyrektorowie odczytali życzenia od Ministra Edukacji Narodowej i Podlaskiego Kuratora Oświaty.

„Ten rok szkolny jest Rokiem Odkrywania Talentów” – mówiła Wanda Jankowska, dyrektor Zespołu Szkół – „i właśnie odkrywanie talentów u naszych uczniów jest teraz ważnym zadaniem dla nauczycieli.”

Gratulacje pedagogom złożyli przedstawiciele władz miasta i gminy Choroszcz: burmistrz Jerzy Ułanowicz – w Szkole Podstawowej, zaś zastępca burmistrza Mirosław Zalewski – w Zespole Szkół. Wręczyli też nagrody burmistrza dla nauczycieli, którzy swoją pracą wyróżnili się w tym roku. Swoje nagrody wręczyli również dyrektorzy szkół.

Z kolei uczniowie przygotowali akademie: dzieci ze Szkoły Podstawowej recytowały wiersze i śpiewały piosenki, zaś młodzież z gimnazjum – przedstawiła humorystyczną scenkę z życia szkoły. Były również kwiaty, życzenia i upominki. Dal nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół zaśpiewał Chór Miejski w Choroszczy.

Po uroczystościach dzieci rozeszły się do klas, gdzie spotkały się z wychowawcami. Dziś w szkołach nie ma zajęć lekcyjnych. (IH)

Fotorelacja z Dnia Nauczyciela w Choroszczy: