Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Centrum Kultury w Choroszczy odkrywa talenty

2010-10-15

Gazeta w Choroszczy

Miejsko-Gminne Centrum Kultury jest jedną z pierwszych pozaszkolnych instytucji w województwie podlaskim, które zostały wpisane na listę Miejsc Odkrywania Talentów. MEN ogłosiło obecny rok szkolny Rokiem Odkrywania Talent

Mapka Miejsc Odkrywania TalentówMiejsko-Gminne Centrum Kultury jest jedną z pierwszych pozaszkolnych instytucji w województwie podlaskim, które zostały wpisane na listę Miejsc Odkrywania Talentów. MEN ogłosiło obecny rok szkolny Rokiem Odkrywania Talentów.

Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Choroszczy znalazło się na ogólnopolskiej mapie Miejsc Odkrywania Talentów. Jak dotąd – jest jedną z dwóch pozaszkolnych instytucji z województwa podlaskiego wpisanych na listę (obok Centrum Popularyzacji Matematyki „Signum” na Politechnice Białostockiej).

Lista miejsc odkrywania talentów promuje instytucje i organizacje wspierające uzdolnienia dzieci i młodzieży. Umieszczenie na mapie jest ściśle związane z przyznaniem tytułu „Miejsce Odkrywania Talentów” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Pełna mapka Miejsc Odkrywania Talentów znajduje się na stronie: www.roktalentow.men.gov.pl.

Miejsko-Gminne Centrum Kultury prowadzi szereg zajęć dla dzieci i młodzieży, które pozwalają im odkryć i rozwijać pasje. Wśród nich są: zajęcia plastyczne, taneczne i lekcje gry na pianinie. Prowadzone są one indywidualnie (pianino) lub w kameralnych grupach – pod okiem doświadczonych instruktorów.

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2010/2011 Rokiem Odkrywania Talentów. (IH)