Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Czy w Choroszczy powstanie „Biały Orlik”?

2010-10-15

Gazeta w Choroszczy

Na miejskim stadionie trwa budowa „Orlika” - kompleksu złożonego z boiska do gry w piłkę nożną, boiska wielofunkcyjnego oraz budynku sanitarno-szatniowego. Tymczasem w Choroszczy, i to w tym roku, może jeszcze powstać ...

Budowa Orlika w Choroszczy, fot. Izolda HukałowiczNa miejskim stadionie trwa budowa „Orlika” - kompleksu złożonego z boiska do gry w piłkę nożną, boiska wielofunkcyjnego oraz budynku sanitarno-szatniowego. Tymczasem w Choroszczy, i to w tym roku, może jeszcze powstać „Biały Orlik” – sezonowe lodowisko.

W czwartek 14 października Zarząd Województwa Podlaskiego pod przewodnictwem marszałka Jarosława Dworzańskiego podjął uchwałę w sprawie wykazu jednostek samorządu terytorialnego, które zarekomenduje Ministerstwu Sportu i Turystyki do realizacji składanych lodowisk sezonowych oraz lodowisk stałych w ramach programu „Biały Orlik” w 2010 roku.

Zarząd wskazał dwa miasta: Łomżę oraz Wasilków - jako lokalizacje priorytetowe, natomiast Choroszcz i gminę wiejską Brańsk - jako lokalizacje rezerwowe, jednak z bardzo dużymi szansami na realizację lodowisk w bieżącym roku.

Ministerstwo pokryje połowę kosztów budowy „Białych Orlików”, jednak nie więcej niż 300 tysięcy złotych na jedno lodowisko. Drugą połowę dołożą zainteresowane samorządy.

Tymczasem trwa budowa tradycyjnego „Orlika” (zob. zdjęcia). Będzie on obejmował boisko do piłki nożnej o  wymiarach 30 m x 62 m o powierzchni 1860 m2 z syntetyczną nawierzchnią. Będzie też drugie boisko – wielofunkcyjne, na którym będzie można grać w piłkę koszykową, ręczną, siatkową, w badmintona i tenisa. Boisko wielofunkcyjne będzie miało wymiary 19,1 m x 32,1 m, a jego powierzchnia wyniesie ponad 613 m2. Oprócz boisk w skład kompleksu wejdzie też budynek sanitarno-szatniowy.

Kompleks będzie ogrodzony oraz oświetlony za pomocą projektorów zawieszonych na ośmiu masztach. Wybudowane będą też chodniki. (IH)

Budowa Orlika w Choroszczy (fot. Izolda Hukałowicz):