Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Konkurs o naszej małej Ojczyźnie

2019-09-10

Gazeta w Choroszczy

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Miejska Biblioteka Publiczna w Choroszczy oraz Książnica Podlaska im. Ł. Górnickiego w Białymstoku zapraszają do wzięcia udziału w konkursie literacko-plastycznym pt. „Dawno, dawno temu…, czyli podanie lub legenda małej Ojczyzny”.

Każde miasto i każda wieś mają swoją opowieści. Liczne wydarzenia to historia miejsc i ludzi, które zapisały się na kartach dziejów, na starych fotografiach, w książkach i gazetach. Miejscowe legendy, rodzinne opowiadania, mroczne lub wypełnione humorem, często są poprzedzone tajemnicami. Te opowieści to inspiracje, z których czerpiemy wiadomości o naszych Małych Ojczyznach. Warto podzielić się historią, zaprezentować ją na nowo w niekonwencjonalny sposób.

 

Konkurs odbywa się w dwóch etapach: lokalnym, wewnętrznym – Organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Choroszczy, która spośród zgłoszeń wyłoni parę zwycięzców, oraz powiatowym, organizowanym przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, w którym weźmie udział zwycięska dwójka konkursu wewnętrznego.

 

W konkursie biorą udział uczniowie szkół z terenu miasta i gminy Choroszcz, w wieku 11-12 lat (klasy V-VI). Do konkursu przystępują dwuosobowe zespoły, w którym jedna osoba ma za zadanie napisanie legendy związanej z miastem/gminą Choroszcz lub zainspirowanie się już istniejącą. Z kolei druga osoba ma zilustrować tekst koleżanki lub kolegi. Prace muszą zawierać uzupełnione załączniki – do pobrania poniżej lub osobiście w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choroszczy, ul. H. Sienkiewicza 29.

 

Na wydrukowane prace literackie z dołączoną płytą CD, na której znajduje się tekst legendy/podania wraz z pracą plastyczną w formacie A4 czekamy do 23.09.2019. Uroczyste rozstrzygnięcie z nagrodami odbędzie się 26.09.2019 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choroszczy, ul. H. Sienkiewicza 29.

 

Szczegóły w regulaminie:

REGULAMIN i ZAŁĄCZNIKI (do pobrania i uzupełnienia)

 

 

 

Inicjatorem konkursu jest Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (Biblioteka Publiczna Powiatu Białostockiego) przy współpracy ze Starostwem Powiatu Białostockiego, Wydawnictwem Literatura oraz Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Okręgu Podlaskiego. Plonem konkursu będzie wydana książeczka. A perfekcyjny zestaw prac (literacka + plastyczna) oceniony przez jury, dodatkowo będzie uhonorowany.