Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

„Tango Tykocin” w Choroszczy!

2019-09-18

Gazeta w Choroszczy

Nie tak dawno temu w Tykocinie… Ale to wszystko mogło stać się w każdym małym mieście. Wszędzie bowiem życie opisują te same namiętności, uczucia, blaski i cienie. 6 października o godz. 17.00 w M-GCKiS w Choroszczy wystąpi Tykociński Teatr Amatorski z nową sztuką pt. „Tango Tykocin”.

 Spontaniczny nocny spacer mężczyzny w średnim wieku, po wyludnionym miejskim placu, staje się pretekstem do nostalgicznej podróży w przeszłość. Ta natomiast okazuje się być wypełniona opowieścią, kipiąca życiem, zawierającą postaci z krwi i kości. Pamiętna tykocińska “Narwianka”, lokal gastronomiczny III kategorii, zmienia się w wehikuł czasu przenoszący w różne miejsca i historie, gdy tylko odważysz się przestąpić jej próg. Posąg Czarnieckiego nocą. Zabiera w świat marzeń sennych, o ile masz odwagę marzyć.


Każdy z nas ma swoją własną opowieść. Prawdziwą, czy zmyśloną. To nieistotne.


Chodzi o to, żeby spróbować opowiedzieć ją jak najlepiej.


Tak, jakby jutro miało nie nadejść.

 

„Tango” ma wprawdzie swoje korzenie we wcześniejszych 40% prawdy, spektaklu odegranym m.in. w Teatrze Dramatycznym im. Al. Węgierki w Białymstoku, jednakże wprowadzenie nowych scen, dialogów, zmiana narracji i wielu innych elementów nie pozwala myśleć o nim w kategoriach “powtórki z rozrywki”.

 

TANGO TYKOCIN
Obsada: Marek Malinowski, Tadeusz Świętorzecki,
Tadeusz Wądołowski, Patryk Kurowski, Emilia Kluczyńska, Alicja Bogusz, Monika Rogowicka, Maria Pogorzelska, Jadwiga Berlińska, Jakub Zieliński, Arkadiusz Napiórkowski, Marcin Kwiatkowski.
Scenariusz: Teatr Hollerique, Ryszard Matusiewicz.
Piosenki “Tango Tykocin” i “Szalony taniec” autorstwa Ryszada Matusiewicza.
Konsultacja: Dariusz Szada-Borzyszkowski.
Reżyseria: Marcin Kwiatkowski.


Spektakl przygotował zjednoczony zespół aktorów Tykocińskiego Teatru Amatorskiego i Teatru Hollerique w kooperacji z Centrum Kultury w Tykocinie, Muzeum w Tykocinie, Urzędem Miejskim w Tykocinie, Zamkiem w Tykocinie oraz z Zespołem Szkół im. Włodzimierza Puchalskiego w Radulach.

 

Bezpłatne wejściówki wkrótce do odbioru w biurze M-GCKiS w Choroszczy!