Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Bieg Niepodległości w Choroszczy 9 listopada

2019-10-11

Gazeta w Choroszczy

Burmistrz Choroszczy wraz z Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zapraszają do udziału w tegorocznym Biegu Niepodległości z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości. Bieg odbędzie się w sobotę 9 listopada. START biegu głównego o godzinie 12.00.

Przed czterema laty powróciliśmy do tradycji jaką jest Bieg Niepodległości w Choroszczy – w 2015 roku trasa prowadziła alejkami Parku Pałacowego przy Pałacyku Branickich, w 2016 i 2017 start i meta były umiejscowione przy terenie rekreacyjnym „Kominowe Bajoro”, a trasa biegu wiodła ulicami: J.K. Branickiego, Ogrodową, Dominikańską, Piaskową i z powrotem J.K. Branickiego. Od poprzedniego roku start i meta są umiejscowione na zrewitalizowanym Rynku 11 Listopada. Trasa będzie wiodła ulicami: A. Mickiewicza, Białostocką w kierunku Sienkiewicz, następnie ścieżką rowerową wzdłuż Szosy Kruszewskiej, a dalej ulicami: Zastawie II, Zastawie I, Dominikańską i na metę na Rynku.

 

Przed biegiem głównym odbędą się biegi dla dzieci. Start i meta dla tych biegów będzie na Rynku, a trasa będzie wiodła wokół kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika. W tym mijescu dziękujemy księdzu Proboszczowi za zgodnę na umiejscowienie trasy biegu na Błoniach Jana Pawła II.

 

Wpisowe dla biegu głównego wynosi 30 zł od osoby (40 zł w dniu biegu), a na każdego uczestnika - bez względu na wynik sportowy - będzie czekał pamiątkowy medal ufundowany przez Burmistrza Choroszczy, a także okolicznościowy gadżet w postaci kubka. Oprócz tego, najlepsi w kategorii damskiej i męskiej (ogólnej, a także „gminnej”) otrzymają statuetki i nagrody. Jako, że w tym roku będziemy ochodzili 101. rocznicę odzyskania niepodległości Polski, to zawodnik, który ukończy bieg na 101. miejscu zostanie wyróżniony w sposób szczególny.  Szczegóły o nagrodach wkrótce.  Zapraszamy do udziału lub kibicowania na trasie i przy mecie!


Dla biegów dziecięcych wpisowe wynosi 5 zł od uczestnika (10 zł w dniu biegu) i tutaj każdy młody biegacz także otrzyma pamiątkowy medal! Rodzicie lub opiekunowie zobowiązani są dostarczyć do biura M-GCKiS lub biura zawodów w dniu biegu pisemną zgodę na udział dziecka w biegu. 

 

Regulamin biegu

 

Formularz zapisów na stronie Elektronicznezapisy.pl (dla biegu głównego min. 15 lat)


Zgoda rodzica/opiekuna


Strona wydarzenia na portalu Facebook


Trasa biegu: