Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

"Jesienne kompozycje” - zajęcia biblioteczne w Klepaczach

2019-10-11

Gazeta w Choroszczy

Choć jesień nie wszystkim kojarzy się dobrze, to jednak jest to jedna z piękniejszych pór roku. Za oknem paleta kolorowych barw i jesiennych dźwięków. Właśnie taka pogoda nastraja,by sięgać po wiersze o jesieni i jej dary.

Mimo deszczowej aury za oknem, Filia Biblioteczna w Klepaczach zapełniła się dziecięcym gwarem. Było wesoło, twórczo i jak przystało na tę  porę roku - bardzo kolorowo. Rozmawialiśmy o jesieni, jak wygląda, czym się charakteryzuje. Poznaliśmy jesienny park, przedszkolaki  wymieniały jesienne kolory oraz rośliny i zwierzęta, które można spotkać w parku i w lesie.

 

Następnie dzieci wysłuchały dwóch wierszyków: "Idzie lasem Pani Jesień” oraz "Zbieramy kasztany”. W części warsztatowej maluchy ozdobiły drzewka "jesienną szatą”.

 

Kreatywne spędzanie czasu ma na celu przede wszystkim ukazanie dzieciom biblioteki jako miejsca przyjaznego, w którym można odnaleźć tysiące światów zaczarowanych w książkach.

(M.Ś)

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]