Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Międzynarodowy Dzień postaci z bajek w Barszczewie

2019-11-07

Gazeta w Choroszczy

5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, w którym przypominamy nasze ukochane bajki i baśnie z lat dziecięcych. Jest to również wielka okazja, by nasze dzieci mogły poznać wszystkich bohaterów swoich ulubionych opowieści. A trzeba przyznać, że bajki i baśnie wywierają na nas ogromny wpływ: nie tylko działają na wyobraźnię, ale przede wszystkim na wrażliwość emocjonalną, ciekawość poznawczą, chęć pokonywania słabości, a także kształtują prawidłowe postawy społeczne, uczą wartości moralnych i estetycznych. Dlatego też, znaczenie baśni i bajek w życiu dziecka jest tak ważne i istotne.

Szóstego listopada świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z bajek w Przedszkolu w Barszczewie. Tego dnia dzieci miały okazję poznać swoich ulubionych bohaterów z innej strony, dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Nie zabrakło także fantastycznych zagadek, konkursów i zabaw ruchowych.

 

Wszystkie dzieci chętnie brały udział w zajęciach prowadzonych przez Panie z Przedszkola.

 

Na zakończenie cudownego dnia ze swoimi ulubieńcami, dzieci otrzymały piękne dyplomy.

Emilia Kołodko
Anna Rabiczko