Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Święto Bajek w Szkole w Choroszczy

2019-11-08

Gazeta w Choroszczy

5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Celem tego wyjątkowego wydarzenia jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych opowieści, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, a także zachęcenie dzieci do sięgania po dobrą książkę.

Spotkanie z postaciami z bajek to niezwykła impreza czytelnicza, która odbyła się w Szkole Podstawowej w klasach 0-3. Zorganizowana została w ramach realizacji konkursu „ Zaczytana szkoła”.

 

Imprezę rozpoczęło przedstawienie pt. „Czerwony kapturek” przygotowany przez dzieci z koła teatralnego pod kierunkiem pani Agnieszki Tołoczko. Następnie zaproszony gość: pan Maciej Nerkowski – aktor i śpiewak operowy z Opery i Filharmonii Podlaskiej, przeczytał fragment z książki „Księga dżungli”. W dalszej części niesamowitym głosem operowym wyśpiewał swój solowy utwór, który uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali.

 

Wszystkie dzieci klas 0-3 Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy wraz z zaproszonymi dwiema grupami 6-latków z Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy były przebrane za postacie z bajek: nie brakowało więc księżniczek i królów, czerwonych kapturków i wilków, tygrysków i rycerzy. Wszystkie one, w rytm piosenki „W krainie bajek” uczestniczyły w paradzie postaci bajkowych na sali gimnastycznej.

 

Wydarzenie zakończyły podziękowania skierowane do zaproszonych gości oraz wszystkich dzieci za mile spędzony bajkowy dzień.

 

Marzanna Szumkowska, Agnieszka Tołoczko,
Magdalena Masłowska, Izabela Iwaszkiewicz

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]