Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Choroszcz biegła w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

2019-11-12

Gazeta w Choroszczy

9 listopada odbył się Choroszczański Bieg Niepodległości – była to już 5 edycja. Tym razem nie padał deszcz, a pod koniec nawet wyszło słońce. Kolejny raz pobiliśmy rekord frekwencji, tym razem łącznie na sportowo święto niepodległości w Choroszczy uczciło 195 zawodników i zawodniczek (w tym 93 w kategoriach dziecięcych).

Najpierw dorośli punktualnie o godz. 12.00 po wystrzale Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego ruszyli na trasę biegu głównego, który na motocyklu pilotował Dyrektor M-GCKiS Przemysław Waczyński. Biegacze pokonali trasę 9,5 km, wiodącą ulicami: A. Mickiewicza, Białostocką w kierunku Sienkiewicz, Szosę Kruszewską, następnie skręcili w Zastawie II, Zastawie I i ulicę Dominikańsą w kierunku mety na Rynku.

 

Dzieci biegały tuż po rozpoczęciu biegu głównego na Rynku i ulicą Dominikańską.

 

Na starcie biegu głównego było 26 osób z naszej gminy, wielu zawodników z województwa podlaskiego i innych miast w Polsce, a także z Białorusi. 

 


 

Fotogaleria z biegu znajduje się na facebooku M-GCKiS


Każdy zawodnik i zawodniczka, tuż po przekroczeniu mety, otrzymał pamiątkowy medal ufundowany przez Burmistrza Choroszczy. Wśród Pań najlepsza była Olga Krautsova, przed Viktoryią Kushnir i Julitą, a wśród Panów Henadz Verkhavodkin, następnie Dzmitry Hramatouski i ubiegłoroczny zwycięzca Andrzej Leończuk. Wyróżniono także najlepszych biegaczy mieszkających w naszej gminie: wśród Pań pierwsza – po raz trzeci raz z rzędu – była Katarzyna Łotowska, przed Martą Filipek i Moniką Wierciszewską, a wśród Panów: Piotr Kozioł, przed Grzegorzem Mikulskim i Yury Krupitsą. Przewidziana była także specjalna nagroda za zajęcie 101. miejsca – w związku z 101. rocznicą odzyskania niepodległości – wywalczyła ją Elżbieta Gutowska.

 

Dziękujemy w tym miejscu Burmistrzowi Choroszczy, który nie tylko objął imprezę honorowym patronatem, był obecny przez cały bieg, to ufundował także pamiątkowe medale dla wszystkich zawodników, a także nagrody. Duża pula nagród pojawiła się także dzięki osobie, która chce pozostać anonimowa – ta osoba była obecna także na biegu, wzięła nawet w nim udział! Nagrodziliśmy Ciebie brawami i jeszcze raz dziękujemy! 

 

Gorące podziękowania należą się także kuchni Szpitala w Choroszczy za przygotowanie pysznej gorącej grochówki, którą po sportowym wysiłku mogli się posilić wszyscy biegacze.

 

Bieg nie mógłby się odbyć także bez wsparcia Strażaków z OSP w Choroszczy i OSP w Barszczewie, Policjantów z Komendy Miejskiej w Białymstoku, a także chłopaków z Zaczerlańskiego Ośrodka Monar. Nieodzowne było ponadto wsparcie pracowników M-GCKiS. Mamy nadzieję, że wszyscy zawodnicy wrócili do domów zadowoleni! Do zobaczenia za rok! 

 


 

Podsumowanie poszczególnych kategorii: (KOMPLET WYNIKÓW TUTAJ)


Bieg główny:

Kobiety (open):
????Olga Krautsova
????Viktoryia Kushnir
????Julita Bielawiec

 

Kobiety (Gmina Choroszcz):
????Katarzyna Łotowska
????Marta Filipek
????Monika Wierciszewska

 

Mężczyźni (open):
????Henadz Verkhavodkin
????Dzmitry Hramatouski
????Andrzej Leończuk

 

Mężczyźni (Gmina Choroszcz):
????Piotr Kozioł
????Grzegorz Mikulski
????Yury Krupitsa

 

1⃣0⃣1⃣ miejsce: Elżbieta Gutowska 

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]

Więcej zdjęć z biegu znajduje się na facebooku M-GCKiS


 

O biegu w mediach:


–> Relacja Polskiego Radia Białystok.

 

–> Relacja TVP3 Białystok (od 9:15)