Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Narodowe Święto Niepodległości w Złotorii

2019-11-13

Gazeta w Choroszczy

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia pamiętamy i czcimy bohaterstwo, waleczność, męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Niech postawy tych, którzy oddali życie za Ojczyznę będą dla nas wzorem, gdyż wolność nie została nam dana raz na zawsze, stale musimy o nią zabiegać i o nią się starać.

Na pamiątkę wydarzeń z 11 listopada 1918 roku cała społeczność wsi Złotoria uroczyście obchodziła Święto Niepodległości. To ważny i szczególny dzień, a przede wszystkim okazja, aby cała społeczność mogła stworzyć piękną patriotyczną wspólnotę i wyrazić swoja dumę z bycia Polakami.

 

Z tej okazji, 11 listopada 2019 roku w Kościele pw. Św. Józefa w Złotorii odbyła się uroczysta msza z udziałem przedstawicieli Biura Poselskiego Kazimierza Mieczysława Baszko, strażaków z OSP w Złotorii, uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Złotorii oraz mieszkańców wsi. Po nabożeństwie uczniowie zaprezentowali patriotyczny spektakl, w którym wybrzmiały piękne, polskie wiersze mówiące o tym, czym dla każdego z nas jest Ojczyzna, utwory mówiące o pięknie naszego kraju, a także przypominające jego burzliwą historię i walkę Polaków o odzyskanie upragnionej wolności. W imieniu Posła Kazimierza Mieczysława Baszko, p. Jolanta Dworakowska-Dojlida odczytała list okolicznościowy.

 

Na zakończenie uroczystości delegacja z Biura Posła oraz dyrektor SP w Złotorii Monika Prejzner wraz z uczniami złożyli wieńce przy tablicy pamiątkowej poświęconej Sybirakom.

 

Szkoła Podstawowa w Złotorii

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]