Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Dzień Głośnego Czytania w Szkole Podstawowej w Kruszewie

2019-11-16

Gazeta w Choroszczy

Rozbudzanie pasji do lektury i motywowane do codziennego czytania to jedno z wielu zadań, przed którymi stoi współczesna szkoła. Dlatego też postanowiliśmy działać… a rezultaty przerosły nasze oczekiwania.

W ramach obchodów Dnia Głośnego Czytania wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Kruszewie przystąpili do konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.

 

Klasy młodsze słuchały opowiadań zawartych w książce „Gang Słodziaków”, czytanych głośno przez nauczyciela, rodziców oraz starszych uczniów. Klasa IV, V, VII, VIII rozwiązywała dodatkowe zadania w oparciu o przeczytane fragmenty literatury. Kontynuując rozpoczętą akcję,  również w domu mogli kształtować swoje umiejętności czytając przynajmniej 20 minut dziennie wybrane utwory literatury dziecięcej.

 

Systematyczna praca w szkole i w domu została nagrodzona: uczniowie mogli zdobyć wymarzoną, słodziakową maskotkę. Największym powodzeniem cieszyła się sarenka Hania oraz pszczółka Pola.

 

Ze względu na wyjątkowe położenie szkoły w Narwiańskim Parku Narodowym, w ramach wszystkich akcji staramy się pamiętać o środowisku przyrodniczym. Wykorzystując plastikowe butelki typu PET stworzyliśmy dekorację na drzewo słodziaków. Zgodnie z porą roku, jesienne owoce z recyklingu zawisły na gałęziach. To było doskonałe miejsce, aby w skupieniu i z uwagą wysłuchać ciekawych przygód przyjaciół z leśnej polany. 

 

Mamy nadzieję, że nadal będziemy kontynuować naszą czytelniczą przygodę.

 

SP Kruszewo

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]