Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Szkole Podstawowej w Złotorii

2019-12-02

Gazeta w Choroszczy

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości organizowany jest od 2008 roku w ponad 150 krajach świata, w tym w Polsce. W tym roku był obchodzony w dniach 18-24 listopada br. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Złotorii w trakcie zajęć z matematyki i świetlicy stworzyli autorską grę edukacyjną pt.: „Miasto”.
Zabawa  ta pozwoliła  dzieciom kl. V, VI i VII zdobyć wiedzę z zakresu rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, negocjowania z klientami, czy tworzenia własnej marki. Uczniowie wykonali karty budynków i zdarzeń. Podczas testowania nowej gry, zasady podlegały ciągłej zmianie i doskonaleniu.

Innowacyjność gry polega na tym, że brak w niej stałej planszy. W związku z tym, za każdym razem karty gry układają się w inne sekwencje, czyli ulice miasta. Gra „Miasto” jest dostępna dla wszystkich uczniów szkoły w Złotorii podczas zajęć świetlicowych. Zapraszamy!

SP Złotoria