Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Świetlicowe zakończenie projektu „Terenowe Centra Kultury”

2019-12-03

Gazeta w Choroszczy

W minionym tygodniu zakończyliśmy naszą ośmiomiesięczną przygodę ze świetlicami w Barszczewie, Złotorii i Konowałach. Nie było to jednak typowe zakończenie. Jak przystało na naszą świetlicową "naturę", zrobiliśmy to z przytupem.

Przez cały listopad z każdą ze świetlic przygotowywaliśmy przedstawienia teatralne: na początek stworzyliśmy scenariusze, po czym pracowaliśmy nad scenografią, dekoracjami oraz kostiumami, a potem ćwiczylismy, ćwiczyliśmy i jeszcze raz ćwiczyliśmy. Oczywiście w międzyczasie oddawaliśmy się wspólnym zabawom (w Barszczewie), mieliśmy małe kino (w Złotorii) oraz jeszcze raz wspólnie coś ugotowaliśmy (w  Konowałach).

 

Zaś w czwartek 28 listopada, ugoszczeni przez świetlicę w Barszczewie, zaprezentowaliśmy swoje spektakle. I tak dzieci z Barszczewa wystawiły sztukę pt. „Barszcz! Ewo”. Dzieci ze świetlicy w Złotorii zaprezentowały przedstawienie kukiełkowe pt. „Tajemniczy skarb Złotorii”, zaś świetlica w Konowałach przygotowała pantomimę pt. „Legenda o Konowałach”.

 

Wszyscy aktorzy zaprezentowali się perfekcyjnie! Po przedstawieniach mogliśmy porozmawiać przy wspólnym poczęstunku, potańczyć, a także zaśpiewać wspólnie na karaoke. 

 
Przed nami jeszcze jedno spotkanie: uroczysta gala podsumowująca działalność świetlic. Odbędzie się ona 14 grudnia o godz. 12.00 w Auli widowiskowej Centrum Kultury w Choroszczy. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!