Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Rękodzielnicze warsztaty bożonarodzeniowe w M-GCKiS

2019-12-05

Gazeta w Choroszczy

Chwila pożytecznego relaksu w przedświątecznej gorączce? Proponujemy udział w Rękodzielniczych warsztatach bożonarodzeniowych w Centrum Kultury w Choroszczy. Dwie grupy (czwartek 12 XII i wtorek 17 XII), od godz. 17.00 do godz. 18.30 przy dźwiękach pastorałek, stołach zastawionych piernikami i mandarynkami i przy zimowej herbacie wykonają tradycyjne, podlaskie ozdoby bożonarodzeniowe.

Podlaskie, tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe pojawiły się jeszcze przed choinką. Kiedyś, gdy ubierano snopki siana, ozdoby robiono z wydmuszek, słomy, papieru. Dziś chcemy spróbować się w rękodziele i wrócić do korzeni. 

 

Podczas warsztatów wykonamy „kujące” bombki, składane gwiazdki, pawie oczka. Metody instruktorki przywiozły z Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej, a teraz przekażą wiedzę mieszkańcom gminy Choroszcz. Warsztaty poprowadzą instruktorki Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Choroszczy: Anna Kulikowska, Paulina Krysiewicz, Olga Szutkiewicz-Gola, Monika Tekielska-Chmielewska, Karolina Gołębiewska.

 

Warsztaty upłyną w świątecznej atmosferze – w rytm melodii pastorałek, przy piernikach, cytrusach i korzennej herbatce. Okraszone opowieścią etnografki, Anny Kulikowskiej, o nie tylko podlaskich tradycjach bożonarodzeniowych. 

 

Warsztaty odbędą się w Centrum Kultury, we czwartek 12 XII (sala plastyczna) i wtorek 17 XII (biblioteka dla dzieci) w godz. 17.00-18.30. Koszt – 10 zł. Zapraszamy!