Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Spotkanie z autorką dziecięcą Agnieszką Suchowierską

2019-12-10

Gazeta w Choroszczy

10 grudnia na auli M-GCKiS w Choroszczy gościliśmy autorkę książek dla dzieci – Agnieszkę Suchowierską, absolwentkę polonistyki Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. Przez wiele lat była również nauczycielką w klasach 4-6. Aktualnie, oprócz pisania powieści dla dzieci, interesuje się również psychologią i psychoterapią (humanistyczną i egzystencjalną).

Uczestnikami tego spotkania byli uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej w Choroszczy wraz ze swoimi Paniami Wychowawczyniami i ulubionymi zabawkami. Jak się okazało, większość dzieci uwielbia pluszowe maskotki, a wśród nich oczywiście te z Gangu Słodziaków, misie, jednorożce i inne mniej lub bardziej znane.

 

Pani Agnieszka podczas spotkania, tuż po przywitaniu się z dziećmi, posiłkując się niezwykle ciekawą i bogatą w fotografie prezentacją multimedialną, opowiedziała o historii zabawek. I tak uczestnicy mieli okazję zobaczyć i po krótce posłuchać o zabawkach, które towarzyszyły dzieciom począwszy od średniowiecza, aż po czasy współczesne. Dzieci aktywnie uczestniczyły w prelekcji odpowiadając na zadane przez Panią Agnieszkę pytania oraz dopowiadając własne historie związane z nieodłącznym elementem dzieciństwa – zabawką.

 

Na zakończenie najmłodsi mieli przyjemność wysłuchać z ust samej autorki fragmentów jej najnowszej książki zatatuowanej „Milenka”. Chwilę po spotkaniu była również możliwość zakupu książek z personalizowaną dedykacją.

 

Spotkanie było nagrodą dla Biblioteki za zajęcie I miejsca w konkursie powiatowym „Dawno, dawno temu… czyli podanie lub legenda małej Ojczyzny”, którego organizatorami byli: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, Starostwo Powiatu Białostockiego, Wydawnictwo Literatura oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Okręgu Podlaskiego.


Pani Agnieszka Suchowierska z ogromną przyjemnością uczestniczyła również w obradach jury w konkursie organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Choroszczy na „Kartkę Bożonarodzeniową”.

(PK)

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]