Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Nowość w ofercie M-GCKiS – grupa fotograficzna „Soczewka”!

2020-01-14

Gazeta w Choroszczy

Czym jest Grupa Fotograficzna Soczewka? To comiesięczne spotkania z fotografią. Chcemy stworzyć grupę zrzeszającą amatorów z gminy Choroszcz, w której każdy będzie czuł się dobrze.

Zapraszamy osoby początkujące, które nie boją się wyzwań i chcą zgłębiać wiedzę o fotografii oraz fotografów z doświadczeniem, którzy chęć rozwoju, zechcą połączyć z pomocą adeptom, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Grupa będzie miejscem wymiany doświadczeń, dyskusji o stylach w fotografii. W odróżnieniu od Klubu fotograficzno-filmowego „Soczewka”, który ma charakter cotygodniowych warsztatów dla dzieci i młodszej młodzieży, Grupa Fotograficzna „Soczewka” spotyka się raz w miesiącu na prezentacji zdjęć i rozmowie.

 

Comiesięczne spotkania Grupy Fotograficznej „Soczewka” odbywają się w ostatni wtorek miesiąca. Zapraszamy!


Dla kogo są spotkania?

Dla wszystkich, którzy lubią robić zdjęcia, szczególnie dedykowane dla młodzieży i dorosłych, którzy potrzebują wyzwań, motywacji i inspiracji. Grupy, która będzie towarzyszyła na fotograficznych drogach. Zapraszamy osoby, które chcą chwalić się swoimi osiągnięciami i doświadczeniem. Które chcą robić lepsze zdjęcia świadome zasad i warsztatu fotograficznego, zgłębiać wiedzę i zdobywać praktykę.

 

Czy mogę przyjść, choć nie robię zdjęć/nie chcę ich pokazać?

Oczywiście1 Zapraszamy ludzi lubiących fotografię i lubiących oglądać zdjęcia. A w dzisiejszych czasach – któż z nas ich nie robi? Mając pod ręką smartphone’a mamy pod ręką fotografię.

W ramach Grupy Fotograficznej „Soczewka”, co miesiąc odbędzie się pokaz zdjęć oraz omówienie jednego tematu z dziedziny fotografii i dyskusja. Przewidujemy też porady fotograficzne. Wszystko w atmosferze miłego spotkania przy herbacie.

 

Pierwsze spotkanie Grupy Fotograficznej „Soczewka” odbędzie się 28 stycznia 2020 roku o godz. 19.00 w sali fotograficznej Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

 

Pokaz zdjęć zainauguruje dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy Przemysław Waczyński.

 

Tematy, jakie chcecie poruszyć oraz zdjęcia do porad fotograficznych, należy zgłaszać mailowo (kultura@choroszcz.pl), w temacie wpisując „salonik fotograficzny” do 20 stycznia 2020 r.


Spotkanie jest bezpłatne. Na I spotkaniu omówimy też program grupy, zasady funkcjonowania i członkostwo. W przyszłości chcemy podejmować inicjatywy fotograficzne (np. portfolio grupy, wyścig fotograficzny z okazji Dni Choroszczy, plenery i wystawy). Zapraszamy!