Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Medale dla Zdzisława Adamskiego i Adama Radłowskiego

2009-05-23

Gazeta w Choroszczy

.gallery {margin: auto;}.gallery-item {float: left;margin-top: 10px;text-align: center;width: 50%; }.gallery img {border: 2px solid #cfcfcf;}.gallery-caption {margin-left: 0;}Św. Izydor OraczZdzisław Adamski z Choroszczy oraz ...

Zdzisław Adamski z Choroszczy oraz Adam Radłowski z Kruszewa zostali uhonorowani medalami św. Izydora Oracza przyznawanymi za szczególne zasługi w rolnictwie. Te wyjątkowe wyróżnienia zostały przyznane 17 maja 2009 r. w ramach Ogólnopolskich Obchodów „Dni Wspomnienia św. Izydora Oracza”.

Nagroda przyznana została już po raz piąty przez Kapitułę Stowarzyszenia Świętego Izydora Oracza podczas uroczystej mszy świętej koncelebrowanej przez Jego Ekscelencję Arcybiskupa Stanisława Szymeckiego, w której uczestniczyli przedstawiciele najwyższych władz województwa podlaskiego. Uroczystości odbyły się w kościele pw. Ducha Świętego w Białymstoku.

Medale wręczane są zasłużonym dla rolnictwa osobom prywatnym, producentom rolnym oraz instytucjom i firmom działającym na rzecz rolnictwa. Choroszcz mogła do tej pory poszczycić się dwoma laureatami tej nagrody; medale zdobyli Marek Żmujdzin oraz Kazimierz Gosko. W tym roku nagrodzono 48 osób, instytucji i przedsiębiorstw z całej Polski.

Zdzisław Adamski mieszka w Choroszczy i jest wieloletnim kierownikiem Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Białymstoku. Adam Radłowski jest natomiast sołtysem Kruszewa cenionym za swoją pasję i zaangażowanie w rozwój wsi oraz pomysłodawcą i organizatorem popularnego Dnia Ogórka w Kruszewie. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym Panom!  (I.H.)