Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Pasowanie na przedszkolaka w Łyskach

2018-12-05

Gazeta w Choroszczy

Kilka dni temu w Oddziale Przedszkolnym w Łyskach odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Na tę uroczystość przybyli rodzice, rodzeństwo oraz pani wicedyrektor Przedszkola Samorządowego w Choroszczy.

Na początku została zaprezentowana część artystyczna. Ze względu na niedawną 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, miała ona charakter patriotyczny. Swoje występy dzieci zakończyły przepiękną baśnią muzyczną pt.: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

 

Następnie przedszkolaki zdały egzamin z męstwa, zjadając plasterek cytryny. Dzieci złożyły też przyrzeczenie, że będą dzielne, radosne, miłe i koleżeńskie. Po tym swoistym egzaminie, pani wicedyrektor, za pomocą pięknej, złotej kredki, dokonała aktu pasowania na dzielnego przedszkolaka. Na pamiątkę, każde dziecko otrzymało jesienny emblemat na szyje ze swoim zdjęciem oraz olbrzymi rożek napełniony łakociami.

 

Później przyszedł czas na tort. Z racji na nazwę grupy „Muchomorki”, był on w kształcie pięknego, czerwonego grzybka (nikomu jednak nie zaszkodził). Oprócz tego były jeszcze inne smakołyki.


Dzień ten był dla wszystkich wyjątkowy. Rodzice byli dumni ze swoich pociech, a przedszkolaki również miały poczucie,ze spisały się na medal.

Ewa Konarska
Oddział Przedszkolny w Łyskach

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]