Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Spotkajmy się w szkole, bawmy się rodzinnie!

2019-04-17

Gazeta w Choroszczy

11 kwietnia 2019r. odbyło się kolejne, trzecie już spotkanie w ramach innowacji pedagogicznej „Spotkajmy się w szkole, bawmy się rodzinnie”. Tym razem było to spotkanie literackie „Z książka na co dzień i od święta” oraz „Z teatrzykiem na wspólne wieczory”.

Jak ważne jest czytanie książek każdy dobrze wie: że ćwiczy pamięć, uczy koncentracji, rozwija wyobraźnię i zainteresowania. Czytanie rozwija emocje i stymuluje rozwój mowy. To wszystko jest bardzo istotne z punktu widzenia rozwoju małego czytelnika. Inspiracją do wspólnej rodzinnej zabawy były, znane wszystkim, wiersze J. Brzechwy i J. Tuwima „Arbuz”, „Na straganie” i „Żuk”, „Słoń Trąbalski”.

 

Rodzice wraz ze swoimi dziećmi wykonali pacynki ze styropianowych elementów i materiałów dekoracyjnych do owych wierszy. Wyobraźnia uczestników była zaskakująca. Wszyscy z wielką przyjemnością tworzyli pacynki – bohaterów z wierszy. Następnie dzieci wcieliły się w role aktorów teatralnych i przy pomocy mam-narratorów, wystawiły spektakl do wierszy.

 

Na zakończenie wspólnego spotkania odbył się taniec pt. „Kura” zwiastujący zbliżające się święta wielkanocne.

 

Czas podczas spotkania minął szybko i przyjemnie. Wszystkim rodzicom i uczniom kl. OA i IC serdecznie dziękujemy za wspólne spędzenie czasu z książką.

 

A. Zajko, A. Krzywicka,
G. Kopaczewska, M. Szumkowska

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]